Zamknij

Wojciech Cejrowski szokująco o uchodźcach na granicy: "Opryskać ich świńską krwią"

18.11.2021 17:22
Wojciech Cejrowski
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS

Wojciech Cejrowski umieścił w social mediach szokujący wpis, w którym sugeruje, jak powinno się potraktować uchodźców na granicy. Równie bulwersujące są komentarze, jakie pojawiły się pod wpisem podróżnika.

Wojciech Cejrowski kolejny raz szokuje. Tym razem podróżnik, znany z mocno konserwatywnych poglądów oraz kontrowersyjnych działań i wypowiedzi - wystarczy przypomnieć darcie plakatów wyborczych Komorowskiego, wyławianie z sedesu kartki z napisem "Trzaskowski", a nawet bulwersujący komentarz, jaki Cejrowski popełnił po śmierci prezydenta Adamowicza - na Facebooku opublikował swoją sugestię co do tego, jak powinno się postępować z uchodźcami, którzy próbują forsować zabezpieczenia na granicy i siłą, nawet atakując polskich pograniczników, przedostać się do naszego kraju.

W swoim poście Cejrowski odniósł się do wydarzeń ostatnich dni, podczas których uchodźcy obrzucili polską Służbę Graniczną kamieniami, butelkami, a nawet butami.

Zobacz także: Maja Ostaszewska odpowiada na hejt w TVP Info. "Nie ulegajcie nienawistnej narracji"

Wojciech Cejrowski szokująco o uchodźcach: "Opryskać ich świńską krwią"

"W brutalnym ataku na nasze Służby uczestniczyło około 100 osób. Rzucali również butami, co dla islamistów jest poniżeniem wroga. Zastosować manewr generała Pattona - opryskać ich świńską krwią i polewać nią druty na granicy to przestana dotykać" - napisał Cejrowski.Jego wpis spotkał się z wyraźną aprobatą wielu komentujących. "Genialny jak zawsze", "Wojtku podzielam twoje metody", "Podoba mi się", "Idealny pomysł" - podobne wpisy można mnożyć. Niektórzy komentujący puścili nawet wodze wyobraźni i zaczęli szukać swoich metod: "Zapomniał Pan o stosowności zastosowania gnojowicy zamiast wody w samochodach z armatkami wodnymi", "Wpuszczać tylko tych, co poczęstują się kaszanką" - proponują.

Niektórzy zauważyli, że w swoim wpisie Cejrowski popełnił dużą wpadkę, pisząc o generale Pattonie, a nie o Johnie Pershingu, do którego to przylgnęła nie do końca potwierdzona historycznie opowieść o tym, że podczas jednej z bitew wojny amerykańsko-filipińskiej kazał rozstrzelać muzułmańskich wojowników kulami zanurzonymi w świńskiej krwi, co dla innych miało być przestrogą. Warto wspomnieć, że zgodnie z historycznymi źródłami, generał Pershing był zwolennikiem pokojowego rozwiązywania konfliktów.