Zamknij

Witalij Kliczko i Natalia Kliczko rozwodzą się. Byli małżeństwem od 25 lat

16.08.2022 10:53
Witalij Kliczko Natalia Kliczko
fot. imago sportfotodienst/Imago Sport and News/East News

Witalij Kliczko i jego żona, Natalia Kliczko, podjęli decyzję o rozwodzie. Byli małżeństwem przez 25 lat. Mer Kijowa wyznał, że już od dawna nie żyją razem i mieszkają w dwóch różnych krajach.

Witalij Kliczko to były pięściarz, który od 2014 roku pełni obowiązki mera Kijowa. Jego żona, Natalia, była modelką, lekkoatletyczką, aktualnie jest instruktorką jogi, zajmuje się też śpiewaniem i pisaniem tekstów. Para doczekała się trójki dzieci.

Zobacz także: Wojciechowska i Kossakowski już po rozwodzie? Nastąpił niespodziewany zwrot w sprawie

Witalij Kliczko i Natalia Kliczko rozwodzą się po 25 latach małżeństwa

O Witaliju Kliczce w ostatnich miesiącach jest głośno nie tylko za sprawą wojny w Ukrainie. Jego życie prywatne znów jest na świeczniku mediów po wywiadzie udzielonym dla magazynów „Babel” oraz „Bild”.

Para poznała się w połowie lat 90., a w 1996 roku, kiedy Natalia Kliczko była wziętą modelką, wzięli ślub. To była miłość od pierwszego wejrzenia – pięściarz chodził nawet na pokazy mody. W 2011 roku niemiecki magazyn „Gala” ogłosił ich parą roku. Witalij Kliczko wcale nie uważał, że są idealnym małżeństwem i przyznał, że jedynie starają się żyć w zgodzie z uczuciami. Niestety, relacja nie przetrwała.

Były pięściarz poinformował najpierw w rozmowie z magazynem „Babel”, że rozwód z Natalią Kliczko jest już tylko formalnością, a oboje prowadzą praktycznie odrębne życia. W wywiadzie z „Bildem” potwierdził swoje słowa i zdradził szczegóły o wspólnie podjętej, trudnej decyzji.

- Złożyliśmy razem wniosek o rozwód, ponieważ od lat mieszkamy osobno, a teraz chcemy, aby było to oficjalne. Mamy bardzo dobre relacje i szanujemy się nawzajem, ale od dawna mieszkamy osobno w różnych miastach – powiedział Witalij Kliczko dla „Bild”.

- Takie jest pragnienie obu stron. Nadal mamy dobre relacje i szanujemy się nawzajem. Dzieci są już dorosłe, a życie toczy się dalej – dodał.

Były pięściarz mieszka w Kijowie, a jego żona w Hamburgu. Mimo decyzji o rozstaniu mocno wspiera polityka – m.in. zbierała datki na rzecz jego fundacji. Para doczekała się trojga dzieci – Maksima, Elizabeth-Victorii oraz Jegora-Daniela.

gwiazdy które brały ślub kilka razy
10 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS