Zamknij

Skandaliczna aukcja dla WOŚP. Jurek Owsiak kazał usunąć ofertę

26.01.2022 17:04
Jerzy Owsiak
fot. Jakub Kaminski/East News

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy interweniowała w sprawie licytacji polowania z myśliwymi z koła łowieckiego z Zielonej Góry. Jerzy Owsiak uznał, że oferta narusza regulamin i nakazał ją usunąć.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w niedzielę 30 stycznia 2022 roku już trzydziesty raz z rzędu. Pieniądze ze zbiórki pod hasłem "Przejrzyj na oczy" zostaną przeznaczone na diagnostykę i leczenie chorób wzroku u najmłodszych pacjentów. Jak opowiadał na antenie Radia ZET Jerzy Owsiak, planowana jest pomoc 17 ośrodkom i zakup specjalistycznego sprzętu, m.in. do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci.

Tradycyjnie do akcji włączyli się wolontariusze i ludzie dobrej woli z całej Polski, a także znane osobistości z show-biznesu, kultury, polityki i sportu. W sieci ruszyły Aukcje WOŚP na Allegro, gdzie można wylicytować rzeczy od serca podarowane przez gwiazdy i różne instytucje. Niestety mimo dobrych intencji nie wszyscy zbierający w tym roku dla Orkiestry dostosowali się do regulaminu akcji. Spore kontrowersje wywoła oferta myśliwych z Zielonej Góry, którzy wystawili na licytację możliwość wzięcia udziału w krwawym polowaniu. 

WOŚP 2022: licytacja polowania została usunięta z aukcji na Allegro 

Jak podała "Gazeta Wyborcza", redakcja kanału na YouTube "Vademecum Myśliwego" wystawiła na licytację polowanie z kołem łowieckim Bór w Zielonej Górze. Po kilku dniach ogłoszenie zniknęło z Allegro na wniosek WOŚP, ponieważ Jerzy Owsiak nie popiera tego rodzaju aktywności. W uzasadnieniu podkreślono, że przedmiot aukcji jest niezgodny z regulaminem. 

Zielonogórskie koło łowieckie Bór wspierało Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w czasie zeszłorocznego finału. Jak podaje Wyborcza, myśliwi zebrali do swojej puszki 3,4 tys. złotych. 

WOŚP 2022: koncerty w Warszawie. Kto wystąpi pod PKiN i o której? [ARTYŚCI, GODZINA]