Zamknij

W TVP Info pokazali ceny paliw. Doszło do wpadki. Internauci: „Tak się ogłupia społeczeństwo”

03.06.2022 17:40
TVP Info
fot. screen TVP Info, 2.06.2022

W TVP Info 2 czerwca podczas jednego z serwisów informacyjnych obwieszczono, że doszło do fuzji Orlenu z Lotosem. Majątek Lotosu trafi do Orlenu, a w zamian akcjonariuszom zostaną przyznane akcje firmy. Krótki materiał opatrzono ujęciem jednej ze stacji paliw, gdzie ceny były dość… dziwne jak na obecne czasy.

TVP Info zaliczyło wpadkę? Kiedy prezenterka mówiła o tym, że „specjaliści zwracają uwagę, że celem fuzji Orlenu z Lotosem jest transformacja koncernu w stronę multienergetyczności”, widzowie mogli zobaczyć ceny paliw - szkoda tylko, że niepodpisane jako „archiwalne”. Według internautów jest to wprowadzanie w błąd i kontynuowanie propagandy. W Polsce rzeczywiście żyje się lepiej?

Zobacz także: Wpadka w TVP Info. Widzowie nie mogli uwierzyć w to, co słyszą [WIDEO]

Wpadka w TVP Info. Poszło o ceny paliw

Jak wiadomo, w internecie nic nie ginie. Screen z materiału TVP Info został opublikowany m.in. na facebookowym profilu „Oglądam Wiadomości, bo nie stać mnie na dopalacze”. Tam internauci ostro podsumowali to, co robi TVP.

Na zdjęciu można zobaczyć ceny paliw, które z tymi rzeczywistymi nie mają żadnego pokrycia. Już dawno cena za litr benzyny przekroczyła barierę 7 zł. Z kolei w materiale TVP pokazano, że za litr najtańszej bezołowiowej kosztuje 5,72 zł, litr oleju napędowego jest o 7 gr droższy, a już za litr Vervy trzeba wysupłać 5,99 zł.

Nawet osoby, które nie mają samochodu, zauważyły, że zdecydowanie coś tu się nie zgadza. Na stacjach można już spotkać się nawet z ponad 8 zł za litr. Paliwo w hurcie codziennie drożeje. Daniel Obajtek kilka tygodni temu zapewniał, że w „długim terminie ceny paliw powinny się stabilizować”. Przez wojnę za wschodnią granicą trudno cokolwiek przewidywać. A co sądzą na ten temat internauci?

- Dziś 2.06.2022, PB 8,83 zł, Gdańsk. To stąd te zyski Obajtka – napisał internauta i pokazał zdjęcie ze stacji BP.

- Tak się ogłupia społeczeństwo – kwituje fanka satyrycznego profilu.

- Śmiałem się jak tankowali do czego się da po 200, 500 litrów... A dzisiaj 7,91 za benzynę... - przyznaje inna osoba.

- W normalnym państwie ludzie wyszliby na ulice, zaczęli palić opony i walić kamieniami w sejm przy tych chorych cenach za litr przeliczając na zarobki, ale przez te 7 lat PiS tak ogłupił naród socjalem i pustymi obietnicami, że ten ma w du*ie, czy za paliwo będzie płacił 5, 7, 10, czy może i na święta 15 zł - czytamy.

- Podobno w TVP mówią, że na Orlenie cena benzyny nie przekracza 6 zł. No to sprawdźmy. Dziś rano tankowałem na stacji Orlen w Lublinie. PS: Tak, tankowałem 98, ale 95 była niewiele tańsza – napisał na Twitterze dziennikarz Onetu i pokazał paragon.