Zamknij

Vega zrobi film o Durczoku? Jest zachwycony postacią. "Jak bardzo można upaść w życiu"

Anna Skalik
07.04.2022 12:53
Kamil Durczok/Patryk Vega
fot. KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News/Instagram/Patryk Vega/screen

Patryk Vega jakiś czas temu informował o tym, że planuje przestać kręcić filmy w języku polskim. Jak informuje Pudelek, wiele się zmieniło, bowiem kontrowersyjny reżyser ma planować film o Kamilu Durczoku. Serwis ustalił, że twórca "Pitbulla" jest rzekomo zafascynowany postacią zmarłego dziennikarza.

Patryk Vega niewątpliwie należy do grona najbardziej znanych obecnie polskich reżyserów i producentów filmowych. Swoją produktywnością z pewnością przerósł wielu polskich twórców, choć jego dzieła, zdaniem niektórych krytyków rodzimego kina, pozostawiają wiele do życzenia pod kątem artystycznym. Niemniej popularności filmom Vegi odmówić nie można, a każda z jego produkcji cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem w kinach.

Jakiś czas temu Vega zapowiedział, że już niebawem zamierza porzucić polską kinematografię na rzecz kręcenia filmów dla zagranicznego odbiorcy. Reżyser doszedł bowiem do wniosku, że to, co mógł zrobić i pokazać polskim widzom, już pokazał. Ostatnim jego filmem w języku polskim, miała być szumnie zapowiadana autobiografia.

Zobacz także: Dagmara Kaźmierska o trudnej pracy na planie "Królowych życia". Rozważa odejście z programu?

Czyżby jednak plany Vegi się zmieniły? Na to wskazywać mogą najnowsze doniesienia Pudelka. Serwis ten, powołując się na tajemniczego informatora, przekonuje, że twórca jest zafascynowany postacią zmarłego dziennikarza, Kamila Durczoka, i planuje zrobić o nim film.

Patryk Vega nakręci film o Kamilu Durczoku?

Jak przekazuje Pudelek, powołując się na swojego informatora, Patryk Vega miał podjąć właśnie decyzję o tym, by nakręcić film o życiu Kamila Durczoka. Źródło portalu przekonuje, że reżyser jest podobno zafascynowany zmarłym dziennikarzem i historią jego upadku.

Patryk jest zafascynowany tym tematem w sensie psychologicznym i socjologicznym. Tym, jak bardzo można w życiu upaść, mając w życiu wszystko. Historia człowieka, który miał duży pierwiastek autodestrukcji w sobie. Zdaniem Patryka Kamil Durczok to postać rodem z Dostojewskiego. A to wszystko historia jego kariery, wzlotów i upadku na tle blichtru show biznesu: wielkie pieniądze, ludzie z pierwszych stron gazet, politycy, narkotyki, kobiety, molestowanie, alkohol i płatna miłość - czytamy.

Czy rzeczywiście tak będzie? Dotąd reżyser nie ustosunkował się do sensacji Pudelka.