Zamknij

Top Of The Top Sopot Festival: Olivier Janiak zaskoczył żartem o problemach z węglem. Przesadził?

17.08.2022 11:23
Olivier Janiak
fot. Piotr Matusewicz/East News

Olivier Janiak i Paulina Krupińska byli prowadzącymi pierwszego dnia Top Of The Top Sopot Festival. Na scenie można było zobaczyć plejadę gwiazd – podczas zapowiedzi jednego z zespołów dziennikarz pokusił się na żart o brakującym węglu w Polsce.

Podczas pierwszego dnia Top Of The Top Sopot Festival 2022 emitowanego przez TVN na scenie mogliśmy zobaczyć m.in. Lady Pank, Oddział Zamknięty, Kayah, Krzysztofa Cugowskiego, Kwiat Jabłoni czy Roberta Gawlińskiego. Swobodna atmosfera zachęciła Oliviera Janiaka do żartów?

Zobacz także: Wpadka Kasi Wilk na Top Of The Top Sopot Festival. Wokalistka pomyliła imprezy [FOTO]

Top Of The Top Sopot Festival 2022: Olivier Janiak o brakującym węglu

Podczas koncertu wystąpił zespół Kwiat Jabłoni. Zanim jednak widzowie mogli podziwiać sceniczne show, Olivier Janiak zdecydował się na dość niecodzienną zapowiedź. Zestawił muzyków z toną węgla.

- Przed wami nowa generacja polskiej muzyki. Artyści młodzi, ale doświadczeni. Utalentowani w cudowny sposób. W tej naszej dzisiejszej muzycznej opowieści o państwa - widzów - oraz naszej empatii i zaangażowaniu, nie mogło zabraknąć zespołu, który jest jak brakująca tona węgla niezbędna do ogrzania naszych domów w zimny czas – powiedział ze sceny Olivier Janiak.

Jak przypomina „Teleshow Wirtualna Polska”, ceny węgla poszły mocno w górę. Średnia cena surowca za tonę to 1200 zł. I chociaż rząd zapowiedział dodatek węglowy w wysokości 3000 zł, to nastroje nie są zbyt pozytywne.

Rządzący uspokajają, że węgla na zimę nie zabraknie, a kopalnie mają zwiększyć wydobycie. Wielu Polaków jednak jest bardziej niż pewnych, że czeka nas zaciskanie pasa.

RadioZET.pl/Wirtualna Polska

Britney Spears/Eminem/Taylor Swift
10 Zobacz galerię
fot. Disney Channel/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/Ea/RALSTON/AFP/East News /AP/Associated Press/East News