Zamknij
Jennifer Aniston
  • Ewa Chodakowska
  • Magdalena Cielecka
  • Jennifer Aniston
  • 10 Zobacz
fot. East News

Nie każda kobieta czuje instynkt macierzyński. Te gwiazdy otwarcie przyznały, że go nie mają i nie planują mieć dzieci. O kim mowa?

Niechęć do posiadania potomstwa nadal jest tematem tabu, zwłaszcza w Polsce i szczególnie jeśli brak instynktu macierzyńskiego deklaruje kobieta. Nadal w wielu społeczeństwach uważa się, że największym spełnieniem kobiety jest rola matki, a małżeństwo tuż po ślubie powinno mieć przynajmniej jedno dziecko. Często presja społeczna i naciski rodziny są tak duże, że kobiety decydują się na dziecko, mimo że wcale nie odczuwają takiej potrzeby, ba, sądzą nawet, że nie nadają się do tej roli i jej nie podołają. Tymczasem te gwiazdy spełniają się zawodowo i prywatnie i nie odczuwają potrzeby posiadania dzieci.

Macierzyństwo gwiazdy

Większość kobiet, kiedy osiąga pewien wiek lub jest dłuższy czas w stałym związku, zaczyna słyszeć od rodziny, znajomych, a często też obcych osób, że najwyższy czas na dziecko. Doświadczają tego też osoby znane z pierwszych stron gazet: aktorki, piosenkarki, dziennikarki.

Niektóre gwiazdy w czasie robienia kariery zawodowej znajdują czas na dziecko i zostają szczęśliwymi mamami. Inne zaś nie chcą przerywać projektów, które już trwają, czy rezygnować z ciekawych propozycji zawodowych, które otrzymują i nie decydują się na posiadanie dzieci. To oczywiście nie jedyny powód. Choć macierzyństwo jest postrzegane jako cel życiowy każdej kobiety, to prawda jest taka, że wiele dziewczyn nie czuje instynktu macierzyńskiego, nie chce mieć dzieci i lubi spełnia się w innych obszarach niż opieka nad potomstwem. Coraz więcej znanych osób nie wstydzi się do tego przyznać, dzięki czemu przełamują tabu i pomagają też innym kobietom, czującym podobnie, nie ulegać wpływom otoczenia, tylko robić to, co podpowiada im serce.

Obejrzyj galerię i zobacz, które gwiazdy świadomie zrezygnowały z macierzyństwa.