Zamknij

Szokujące sceny w rosyjskiej telewizji. Wojskowy przedstawił prawdę o wojnie [WIDEO]

17.05.2022 20:13
Michaił Chodarionok
fot. screen Twitter Francis Scarr

Widzowie stacji Rossija 1 byli świadkami szokujących słów wypowiedzianych przez analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika, Michaiła Chodarionoka. Wojskowy wręcz sprzeciwił się propagandzie. Przedstawił wszystkim, w jak bardzo złej sytuacji znalazła się Rosja.

W rosyjskiej telewizji nadzorowanej przez Kreml nie ma miejsca na słowa, które godzą w Rosję i przedstawiają realną sytuację na froncie. Wiele gwiazd Rossija 1 utrzymuje m.in. że Ukraina definitywnie przegrywa konflikt. Pojawiały się też wypowiedzi o tym, że za masakrą w Buczy stoi Wielka Brytania, a Ukraińcy mordują swoich mieszkańców, którzy wręcz błagają o pomoc rosyjskich żołnierzy. Michaił Chodarionok nie wytrzymał w telewizyjnym studiu

Zobacz także: Awantura w rosyjskiej telewizji. Wojskowy chciał ujawnić prawdę o wojnie. Prowadzący: „Przestań!” [WIDEO]

Wojskowy sprzeciwił się propagandzie? „Cały świat jest przeciwko nam”

- Sytuacja ze strategicznego punktu widzenia wygląda tak, że ukraińska armia może uzbroić milion osób. Jak sami mówią, to dla nich nie problem zmobilizować tyle ludzi. […] Kiedy wsparcie ze strony Europy zacznie w pełni działać, to niedługo będziemy musieli zacząć rozpatrywać ten milion ukraińskich żołnierzy jako rzeczywistość. Musimy wkalkulować, że sytuacja dla nas wyraźnie się pogorszy – analizował Michaił Chodarionok, emerytowany wojskowy.

Prowadząca od razu zareagowała i powiedziała, że w ukraińskiej armii służy znacznie mniej profesjonalnych żołnierzy. Michaił Chodarionok odbił piłeczkę, mówiąc, że w Rosji zakorzeniło się przekonanie, że jeśli ktoś staje się żołnierzem, to z miejsca jest również profesjonalistą.

Według niego o profesjonalizmie decyduje nie liczba rekrutowanych żołnierzy, ale „poziom wyszkolenia personelu, jego morale i gotowość do przelewu krwi za ojczyznę”. Niejako pochwalił Ukraińców, mówiąc, że wykazują ogromną wolę walki.

Na antenie stacji Rossija 1 przyznał również, że największy problem Rosji tkwi w tym, że znajduje się w „totalnej, geopolitycznej izolacji”. Zasoby wojskowo-polityczne i wojskowo-techniczne są mocno ograniczone. Przypomniał, że wszyscy są przeciwko Rosji, mimo kompletnie sprzecznej narracji Kremla.

- Cały świat jest przeciwko nam, nawet jeśli nie chcemy tego przyznać. […] Sytuacja nie jest normalna – grzmiał wojskowy.

Jakby tego było mało, poruszył głośny w ostatnich dniach temat, dotyczący chęci przystąpienia Finlandii do NATO. Rosja wręcz odgrażała się, gdy się o tym dowiedziała. Według Michaiła Chodarionoka takie grożenie to dość kiepska taktyka, jak to ujął: „zabawna”. Potem mówił o „pobrzękiwaniu szabelką” oraz ostrzegał, że taka reakcja to zagrożenie dla działań militarnych.

Co dziwne, nikt nie próbował uciszyć Michaiła Chodarionoka. Nawet prowadząca, Olga Skabiejewa, milczała i tylko słuchała. Internauci spekulują, czy przemówienie wojskowego było wyreżyserowane czy też po prostu spontanicznym wystąpieniem.

steven seagal jaromir nohavica gerard depardieu
12 Zobacz galerię
fot. Bernard Patrick/ABACA/EAST NEWS, Bartosz KRUPA/East News, Stephen Caillet / Panoramic/Starface/East News