Zamknij

Sylwester Wilk został ojcem. Pokazał urocze zdjęcie z córką i zdradził jej imię [FOTO]

26.01.2022 15:40
Sylwester Wilk
fot. Piotr Molecki/East News

Sylwester Wilk z 11. edycji "Tańca z gwiazdami" został ojcem. Biegacz i trener, który stracił nogę w wypadku, pokazał zdjęcie nowo narodzonej córki i zdradził, jak ma na imię dziewczynka. 

Sylwester Wilk jest zawodowym biegaczem i trenerem, którego widzowie mieli okazję poznać w takich programach jak "Ninja Warrior Polska" czy "Taniec z gwiazdami". W sierpniu 2019 roku w wyniku nieszczęśliwego wypadku sportowiec stracił prawą nogę. 

Wypadek miał miejsce na Warszawskiej Tamce nad Wisłą w okolicy Centrum Nauki Kopernik. Wracałem z pracy. Oczywiście drogą totalnie naokoło, żeby móc nacieszyć się swoim motocyklem. Jadąc Tamką w dół zobaczyłem samochód parkujący równoległe po prawej stronie. Była to trzypasmowa droga jednokierunkowa wiec dla bezpieczeństwa zjechałem na lewy pas oddalając się od potencjalnego zagrożenia. Niestety, gdy byłem już dość blisko samochód odbił nagle w lewo i w ułamku sekundy zmienił pas ustawiając się prostopadle do kierunku jazdy. Nie było gdzie uciekać. (...) Moment uderzenia. Koziołkowanie po ulicy. Motocykl przelatujący nad głową. Pierwszą rzeczą, jaką zobaczyłem, była moja noga. Zerwana prawie całkowicie na wysokości stawu skokowego. Dalej był już tylko krzyk i wołanie o pomoc - opowiadał o wypadku Sylwester Wilk. 

Po wypadku boehacz poznał mężczyznę, który udzielił mu pierwszej pomocy i uratował życie, a kilka miesięcy później dzięki niemu poznał swoją przyszłą narzeczoną Julię, z którą jak się okazuje, właśnie powitali na świecie pierwsze dziecko. 

Sylwester Wilk został ojcem. Sportowiec ma córkę 

W środę 26 stycznia Sylwester Wilk przekazała internautom, że został tatą. Dokładnie minutę po godzinie 12.00 w południe na świecie pojawiła się Łucja Wiktoria Wilk

Cześć, nazywam się Łucja Wiktoria Wilk i urodziłam się 26.01.2022 r. o godzinie 12:01 - napisał dumny tata. 

Uczestnik 11. edycji "Tańca z gwiazdami" zamieścił rozczulające zdjęcie, na którym trzyma zawiniętą w becik córeczkę. W komentarzach spływają gratulacje dla maleństwa i rodziców, do których naturalnie i my się dołączamy!

Apoloniusz Tajner z żoną i synem
16 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki REPORTER/EAST NEWS