Zamknij

Polska zakonnica gwiazdą TikToka. Kim jest siostra Paula, która pobija internet?

19.01.2022 19:22
Siostra Paula z TikToka
fot. screen: TikTok / s.paula.csc

TikTok to otwarta platforma, na której znajdzie się miejsce dla każdego. Doskonale pokazuje to polska zakonnica Paula, która swoim poczuciem humoru podbija sieciową społeczność. Jej nagrania rozbawiają internautów do łez.

TikTok to obecnie jedno z najważniejszych narzędzi internetowych twórców, z którego korzystają zarówno zwykli użytkownicy, jak i gwiazdy, które w ten sposób chcą przyciągnąć do siebie nowych fanów. Aplikacja internetowa, która pozwala na nagrywanie krótkich filmów i dzielenie się z nimi z resztą społeczności, okazała się wielkim hitem, w kwietniu 2020 roku była najczęściej pobieraną aplikacją na świecie, korzystało z niej ponad 2 miliardy użytkowników. Wiele osób traktuje TikToka jako sposób na zwiększanie popularności, przekazywania swoich emocji i przemyśleń lub po prostu jako narzędzie do dobrej zabawy.

Jako główną zaletę korzystania z TikToka jest bardzo duży wybór treści, które chcemy oglądać. Wielbiciele zabawnych filmów mogą oglądać filmy z żartami, tańcem czy zabawnymi filtrami, jednak w aplikacji można znaleźć także materiały poruszające poważne tematy. To, że na TikToku znajdzie się miejsce dla każdego, doskonale pokazuje postać siostry Pauli, polskiej zakonnicy, która zyskuje coraz szersze grono fanów i staje się jedną z internetowych gwiazd.

Siostra Paula podbija polski internet. Zakonnica została gwiazdą TikToka

Zakonnica, która na TikToku ukrywa się pod nickiem s.paula.csc, to siostra Paula, która od 30 lat należy do zakonu Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy, prowadzącego działalność apostolską i charytatywną. Nie przeszkadza jej to w dzieleniu się poczuciem humory z innymi użytkownikami sieci. W aplikacji posiada już ponad 830 tysięcy polubień, a jej filmy cieszą się coraz większą popularnością. Zakonnica na nagraniach tańczy, śpiewa, reaguje na popularne telewizyjne programy czy też po prostu żartuje. Stara się także odpowiadać na nurtujące fanów pytania. Zdradziła między innymi, czy może w jakiś sposób wpływać na swój wygląd, zobowiązana jest bowiem do noszenia habitu.

- Nie maluje paznokci, nawet o tym nie myślałam, bo to nie pasuje do mojego stroju. Skarpety mam, dwie pary świątecznych, ale zakładam je do spania - wyjaśniła w jednym z nagrań.

W innym z filmów porównuje swoje ubrania do drogich strojów w taki sposób, w jaki zwykły to robić niektóre celebrytki. Siostra Paula budzi ogromną sympatię użytkowników TikToka, wiele osób podkreśla nie tylko jej poczucie humoru, ale także dystans do siebie i naturalność. Kto wie, być może przed nią ogromna kariera inluencerki.