Zamknij

Silvio Horta nie żyje. Twórca kultowego serialu popełnił samobójstwo

Patrycja Chudolińska
08.01.2020 12:13
Silvio Horta
fot. VALERIE MACON/Getty AFP/East News

Silvio Horta nie żyje. Amerykański scenarzysta i producent filmowy zmarł we wtorek 7 stycznia. Informację o śmierci potwierdził w mediach jego agent.

Silvio Horta nie żyje

Silvio Horta nie żyje. Twórca wielu kultowych seriali został znaleziony 7 stycznia 2020 roku w pokoju hotelowym w Miami. Według doniesień magazynu "Variety" scenarzysta popełnił samobójstwo. Przyczyną śmierci była rana postrzałowa.

Silvio Horta miał zaledwie 45 lat. Kondolencje rodzinie i bliskim składają zarówno jego fani, jak i postacie z show-biznesu.

Nie żyje twórca serialu "Brzydula Betty"

America Ferrera, odtwórczyni głównej roli w kultowym serialu "Brzydula Betty", przekazała specjalną wiadomość na swoich mediach społecznościowych.

- Jego talent i kreatywność przyniosły mi i wielu innym światło i radość. Myślę o jego rodzinie i bliskich, którzy muszą teraz odczuwać ogromny ból - i całej rodzinie "Brzyduli Betty", która tak głęboko odczuwa tę stratę - napisała aktorka.

Silvio Horta był scenarzystą, który przełożył kolumbijski hit "Yo soy Bett, la fea" na kultowy serial "Brzydula Betty". Produkcja, która w Stanach Zjednoczonych cieszyła się ogromną popularnością, została odtworzona również w Polsce. Tytułową "Brzydulę" zagrała Julia Kamińska.

Silvio Horta był także scenarzystą "Ulic strachu", "The Chronicle" oraz "Jake 2.0". Zdobył wiele nagród, w tym nagrodę Gildii Amerykańskich Pisarzy oraz nominację do Primetime Emmy Awards.

RadioZET.pl/PCh