Zamknij

Sandra Kubicka miała atak. "Leżałam na podłodze. Płakałam i nie mogłam się ruszyć"

09.08.2022 14:39
Sandra Kubicka
fot. Instagram:@sandrakubicka/

Sandra Kubicka opowiedziała o swojej chorobie. U dziewczyny Barona zdiagnozowano poważne schorzenie, które może prowadzić do silnych ataków. Wcześniej nie miała żadnych objawów. 

Sandra Kubicka to modelka znana ostatnio jako dziewczyna Aleksandra Barona z Afromental. Zanim zrobiło się o niej głośno w Polsce, robiła karierę w USA, gdzie wyjechała jej rodzina. 27-latka ma na koncie kilka kampanii dla znanych marek oraz liczne sesje zdjęciowe, w tym do "Playboya". Magazyn "Maxim" umieściło ją na liście 100 najseksowniejszych nazwisk Ameryki.

Sandra Kubicka jest aktywną użytkowniczką mediów społecznościowych, gdzie chętnie relacjonuje swoje życie prywatne. Często opowiada także o chorobach, z którymi się boryka. Kilka lat temu modelka wyznała, że cierpi na zespół policystycznych jajników (PCOS). Przez schorzenie zmagała się z trądzikiem, mówiła też, że choroba utrudnia jej zajście w ciążę. Niestety na tym nie kończą się problemy 27-latki.

Sandra Kubicka ma tężyczkę. Choroba wywołała atak 

Sandra Kubicka wyznała, że zdiagnozowano u niej tężyczkę. O tym, że choruje dowiedziała się kilka dni temu po pierwszym ataku. 

Przez pół godziny leżałam na podłodze. Płakałam i nie mogłam się ruszyć - wyznała w rozmowie z serwisem Kobieta.pl.

Modelka cierpi na tężyczkę utajoną. Wcześniej nie miała żadnych objawów zdradzających chorobę. Dopiero silny stres wywołał atak tężyczkowy, który przypomina nieco atak padaczki. Jest on bardzo bolesny. Następuje wtedy silny skurcz mięśni połączony z uczuciem mrowienia i hiperwentylacją. 

Najczęstszą przyczyną tężyczki jest obniżenie stężenia wapnia we krwi (hipokalcemia). Towarzyszy temu spadek stężenia magnezu i potasu.

Sandra Kubicka doszła do siebie po ataku, ale skarżyła się, że nadal czuje lekki ucisk w klatce piersiowej. Miejmy nadzieję, że napady już się nie powtórzą. 

Polskie gwiazdy
10 Zobacz galerię
fot. East NEWS