Zamknij

Roksana Węgiel zdradziła, że jest ambiwertykiem. Co oznacza osobowość ambiwertyczna?

27.01.2022 17:27
Roksana Węgiel
fot. Instagram.com/ Roksana Węgiel

Roksana Węgiel odpowiadała ostatnio na pytania internautów. Gwiazda zdecydowała się na krótką serię prawda/ fałsz. Jedno z pytań dotyczyło, czy Roksana ma osobowość ekstrawertyczną, czy introwertyczną. Roksana zdradziła, że jest ambiwertykiem. Co to oznacza?

Roksana Węgiel aktywnie działa na Instagramie. Młoda artystka odpowiadała ostatnio na pytania internautów. Jedno z nich dotyczyło osobowości Roksany. Internauta zapytał, czy 17-letnia gwiazda ma osobowość ekstrawertyczną czy introwertyczną. Padło jednak na inną odpowiedź. Roksana zdradziła, że jest ambiwertykiem. Osobowość ambiwertyczna to połączenie cech ekstrawertyka oraz introwertyka. 

Zobacz też: Roxie Węgiel na pokładzie ewakuowanego samolotu. Gwiazda wyjaśniła, co się stało

 Roksana Węgiel zdradziła, że jest ambiwertykiem. Co oznacza osobowość ambiwertyczna?

Za autora tego terminu psychologicznego uważany jest psycholog Hans Eysenck. Ambiwertyk jest typem osobowości, wykazujący cechy wcześniej wspomnianych. Czasem jest przebojowy i towarzyski, natomiast w niektórych sytuacjach to osoba nieśmiała oraz cicha. Często bywa tak, że uwielbia przebywać z innymi osobami, by za chwilę móc pobyć w swoim świecie. Ambiwertyk sam siebie nie potrafi określić czy jest ekstrawertykiem czy introwertykiem.

Ambiwertyk to typ osobowości, który może wykazywać zarówno cechy introwertyka, jak i ekstrawertyka. Cechuje się on dużą zmiennością zachowań, czasami jest towarzyszki i przebojowy, by w innej sytuacji być osobą cichą i nieśmiałą, Wykazuje za to duże umiejętności interpersonalne – potrafi dostosowywać się do sposobu konwersacji. Dodatkowo, ambiwertyka wyróżnia także fakt, że nie przepada on za nadmiarem bodźców. Warto dodać, że psychologowie uważają ten typ za najbardziej stabilny emocjonalnie.