Zamknij

Rihanna ogłoszona bohaterką narodową Barbadosu. "Przynosiła dumę naszemu narodowi"

01.12.2021 10:32
Rihanna bohaterką narodową Barbadosu
fot. RANDY BROOKS/AFP/East News

Barbados 30 listopada 2021 roku wypowiedział przysięgę wierności Wielkiej Brytanii i stał się republiką. Podczas ceremonii za bohaterkę narodową wyspy uznano Rihannę. Jej utwór zacytowała premier Barbadosu.

Rihanna to jedna z najpopularniejszych piosenkarek na świecie i bezsprzecznie jedna z ikon muzyki pop i R&B. Zadebiutowała w 2005 roku singlem "Pon De Replay", który stał się międzynarodowym hitem, zajmując drugie miejsce na liście Billboard Hot 100. Ciężko wymienić wszystkie wielkie przeboje artystki, utwory takie jak "Umbrella", "Don't Stop The Music" czy "What's My Name?" cieszyły się ogromną popularnością na całym świecie. Rihanna podbija największe sceny, zarabia ogromne pieniądze i bije rekordy sprzedaży. Sprawdziła się także jako aktorka i biznesmenka, sprzedaż kosmetyków przyniosła jej wielkie pieniądze, którymi dzieli się z potrzebującymi, wspierając rozmaite akcje charytatywne.

Współczesna ikona muzycznego sukcesu dorastała jednak z dala od bogactwa i przepychu. Robyn Rihanna Fenty urodziła się w 1988 roku na Barbadosie. Jest córką księgowej i kierownika magazynu fabryki odzieży. Ojciec artystki był uzależniony od alkoholu i kokainy, rodzice rozstali się, gdy miała zaledwie 14 lat. Nawet po zrobieniu wielkiej kariery Rihanna nie zapomniała o ojczyźnie, za wspieranie której została w 2018 roku mianowana nadzwyczajną ambasadorką Barbadosu. Teraz po raz kolejny stała się bohaterką rodzinnego kraju.

Britney Spears Lady Gaga Kurt Cobain
10 Zobacz galerię
fot. mat. prasowe / Peter Lindbergh / Courtesy Everett Collection/East News

Barbados wypowiedział wierność brytyjskiej koronie. Rihanna ogłoszona bohaterką narodową

Barbados był niegdyś kolonią brytyjską, a od 1966 roku funkcjonował jako niepodległe państwo, którego głową jednak nadal oficjalnie pozostawała koronowana głowa Wielkiej Brytanii. Kraj zdecydował się na zerwanie unii personalnej i wypowiedzenie wierności królowej Elżbiecie II, stając się tym samym pełnoprawną republiką. We wtorek 30 listopada 2021 roku odbyła się historyczna ceremonia, w której udział wzięli między innymi książę Karol, pierwsza prezydent Barbadosu Sandra Mason, a także Rihanna. Zasługi piosenkarki dla kraju po raz kolejny doceniono, uznając ją za bohaterkę narodową.

- Abyś wciąż lśniła jak diament i swoimi czynami przynosiła dumę naszemu narodowi - zacytowała słowa piosenki artystki premier Barbadosu Mia Mottley.

Rihanna z pewnością była wzruszona, zarówno wielkim wyróżnieniem, jak i historycznym przełomem swojej ojczyzny. Serdecznie gratulujemy!

Rihanna bohaterką narodową Barbadosu
fot. RANDY BROOKS/AFP/East News