Zamknij

Super Express: reżyser Xawery Ż. zatrzymany przez policję

19.10.2021 13:10
Xawery Ż.
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS

"Super Express" poinformował, że znany reżyser Xawery Ż. został zatrzymany przez policję. Jak głosi tabloid, twórca filmu "Mowa ptaków" miał zostać zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej, w trakcie której funkcjonariusze mieli znaleźć u niego marihuanę.

"Super Express" informuje, że reżyser Xawery Ż. miał zostać zatrzymany przez policję w związku z rzekomym posiadaniem narkotyków. U twórcy filmu "Mowa ptaków", syna aktorki Małgorzaty Braunek i reżysera Andrzeja Żuławskiego, podczas rutynowej kontroli drogowej policjanci wykazać mieli marihuanę.

Zobacz także: Michał W. z zarzutami. Piosenkarz Ich Troje miał zataić dane o dochodach, by wyłudzić pożyczkę

Super Express: Xawery Ż. zatrzymany przez policję

Jak przekazuje tabloid, reżyser miał zostać zatrzymany już kilka dni temu - 15 października w warszawskiej dzielnicy Wawer. Z ustaleń "Super Expressu" wynika, że Xawery Ż. miał mieć przy sobie gram marihuany. Dotąd nie ustalono, czy mógł być pod wpływem środków odurzających.

Dla Xawerego Ż. nie są to pierwsze konflikty z prawem. W 1993 roku mężczyzna doprowadził do wypadku samochodowego. Wracając z Łodzi do Warszawy uderzył prowadzonym przez siebie fiatem 126 p w drzewo. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła 20-letnia Barbara Kosmal, córka Barbary Brylskiej. Jak mówił w wywiadach, bylo to dla niego bardzo trudne przeżycie.

"Zginęła wtedy też część mnie. Robiłem wszystko, co niedozwolone i głupie. Balansowałem na granicy. Cały czas staram się udowodnić, że wyszedłem z tego po coś" - powiedział.