Zamknij

Pytanie na śniadanie: program nie jest emitowany na żywo? Jest komentarz TVP

03.01.2022 21:26
Pytanie na śniadanie
fot. screen: YouTube

Wokalistka Paulla opublikowała wpis, który sugerował, że "Pytanie na śniadanie" nie jest emitowane na żywo. Sprawę skomentowała produkcja śniadaniowego programu oraz przedstawiciele TVP2. 

"Pytanie na śniadanie" to czołowy polski program śniadaniowy, który towarzyszy o poranku wielu Polkom i Polakom. Program emitowany jest na antenie TVP2 od 2002 roku i bezpośrednio konkuruje z "Dzień Dobry TVN". Możemy w nim obejrzeć reportaże, wywiady z ekspertami, kącik kulinarny czy wywiady z zaproszonymi gwiazdami. Gospodarzami porannego show było wiele gwiazd, obecnie możemy w nim oglądać czołowe twarze Telewizji Polskiej na czele z Izabellą Krzan, Idą Nowakowską, Katarzyną Cichopek czy Maciejem Kurzajewskim. Wielu widzów wręcz nie wyobraża sobie poranka bez kolejnej odsłony śniadaniowego formatu.

Dla większości osób oczywiste jest, że "Pytanie na śniadanie" emitowane jest na żywo, czego przykładem było wiele zabawnych sytuacji, żartów czy wpadek, które co jakiś czas pojawiają się w programach "live". Nic dziwnego, że internetowy wpis wokalistki Paulli wzbudził niemałe emocje. 1 stycznia artystka gościła w "Pytaniu" i opowiadała o tym, jak spędzali sylwestra. Jednak zdjęcie z programu pojawiło się na Instagramie Paulli wcześniej.

- Misiaki Moje Kochane. Obojętnie w jaki sposób spędzicie dziś Sylwestra (a pamiętajcie, że każdy sposób jest dobry!),  życzę Wam udanego wieczoru. Niech będzie miły i pozytywny (...) Wypijmy dziś za nasze życie z takim spokojem w sercu i wdzięcznością za to, co mamy! Jeśli jutro będziecie na siłach, to zapraszam do oglądania "Pytanie na śniadanie", będę tam gościem - czytamy.

Wpis zaintrygował widzów, pojawiły się opinie, że śniadaniowe show TVP2 może nie być emitowane na żywo. Sprawę skomentowali przedstawiciele stacji.

Pytanie na śniadanie: program nie jest emitowany na żywo? Jest komentarz TVP

Dziennikarze "Faktu" poprosili TVP2 o skomentowanie sprawy rzekomego nagrywania programu wcześniej. Okazało się, że sporadycznie zdarzają się takie sytuacje.

- Zgodnie z ogólnie przyjętą praktyką telewizyjną, niektóre rozmowy do programów „na żywo” są sporadycznie nagrywane wcześniej. Wynika to najczęściej z powodów logistycznych - czytamy.

Z kolei producentka "Pytania na śniadanie" Aleksandra Zawłocka wyjaśniła, że niektóre fragmenty odcinka zostały zarejestrowane wcześniej ze względu na napięty grafik gości i ich zaplanowane wyjazdy. Widzowie TVP mogą więc być spokojni, ich ulubiony śniadaniowy format nie "symuluje" emisji na żywo, czasem po prostu nie ma innej możliwości, jak przygotowanie materiału z wyprzedzeniem.