Zamknij

Przyjaciel rodziny królewskiej wykorzystywał seksualnie nieletnich. Wyciekły zdjęcia z rezydencji Elżbiety II

10.12.2021 13:37
Krolowa Elżbieta II
fot. EAST NEWS

Jeffrey Epstein to amerykański finansista, którego kilka lat temu skazano za przestępstwa seksualne. Wiadomo, że przyjaźnił się z księciem Andrzejem, co przyczyniło się do wycofania księcia z życia publicznego po jego skazaniu. Teraz okazuje, się, że milioner, który wykorzystywał seksualnie nieletnich, może mieć znacznie bliższe stosunki z brytyjską rodziną królewską, niż się wcześniej wydawało.

Kiedy w 2019 roku Jeffrey Epstein, amerykański finansista, który przyjaźnił się z brytyjskim księciem Andrzejem, został skazany za przestępstwa seksualne, w tym gwałty na nieletnich, syn Elżbiety II został zmuszony do wycofania się z życia publicznego. I tak pozostaje w cieniu po dziś dzień - szczególnie że i przeciw niemu wysunięto oskarżenie o seks z nieletnią. Z niedawnych doniesień wynika, że ma nawet nie pojawić się na wielkim wydarzeniu, przygotowywanym z okazji platynowej rocznicy panowania królowej Elżbiety, które odbyć się ma na początku czerwca 2022 roku.

Do tej pory zdawało się, że nieżyjącego już Epsteina łączyła relacja tylko z księciem Andrzejem. Z najnowszych doniesień i sensacyjnych publikacji wynika, że skompromitowany finansista mógł być w dobrych stosunkach z całą rodziną królewską.

Zobacz także: Żałoba w rodzinie królewskiej. Zmarła osoba bardzo bliska Elżbiecie II

Jeffrey Epstein był przyjacielem rodziny królewskiej? Wyciekły zdjęcia z posiadłości Elżbiety II

Z najnowszych rewelacji, jakie opublikował "The Sun", wynika, że skazany na 45 lat pozbawienia wolności Jeffrey Epstein mógł przyjaźnić się nie tylko z księciem Andrzejem, ale być też w dobrych relacjach z resztą rodziny królewskiej. Dowodem na to mają być zdjęcia z 1999 roku, na których widać milionera w towarzystwie wieloletniej partnerki Ghislaine Maxwell, wylegujących się w prywatnej szkockiej rezydencji królowej Elżbiety II. Dodajmy, że Maxwell także jest zamieszana w przestępstwa seksualne i przeciw niej wciąż toczy się odrębne postępowanie.

Jak wskazują media, Epstein i jego partnerka siedzą dokładnie w tym samym miejscu, w którym niejednokrotnie fotografowano królową Elżbietę.