Zamknij

Prezenter Polsat News nie wytrzymał po przemówieniu Ławrowa. Woźniak-Starak bije brawo [FOTO]

Judyta Wanicka
11.03.2022 17:03
Siergiej Ławrow i Agnieszka Woźniak Starak
fot. KRYSTIAN DOBUSZYNSKI/REPORTER/EAST NEWS, Instagram:@aga_wozniak_starak

Agnieszka Woźniak-Starak pochwaliła reakcję stacji Polsat News, która przerwała transmisję konferencji prasowej Siergieja Ławrowa, wygłaszającego kłamstwa na temat ataku Rosji na Ukrainę. Gwiazda "Dzień Dobry TVN" dosadnie skomentowała wystąpienie szefa rosyjskiej dyplomacji. 

Podczas ostatniej konferencji prasowej Siergiej Ławrow został zapytany o to, czy Rosja przymierza się do agresji na inne kraje. 

Nie planujemy ataków na inne kraje, nie zaatakowaliśmy też Ukrainy - odparł bezpardonowo szef rosyjskiej dyplomacji i dodał:

Wielokrotnie tłumaczyliśmy Ukrainie, że powstała sytuacja, która stwarza bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Pomimo naszych wieloletnich przypomnieć i wezwań nikt nas nie słuchał - stwierdził. 

Podkreślił też, że Rosja nie chce, aby na Ukrainie powstało "państwo neonazistowskie". Z kolei o zbombardowaniu szpitala położniczego w Mariupolu Ławrow powiedział, że była to zaplanowana akcja mająca na celu zniszczenie bazy ukraińskiego pułku "Azow", która miała funkcjonować w placówce. 

Na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ zostały ujawnione fakty, że ten szpital już dawno został zajęty przez batalion "Azow". Wszystkie ciężarne zostały wyrzucone i cały personel medyczny - stwierdził Ławrow.

Agnieszka Woźniak-Starak zareagowała po skandalicznym wystąpieniu Ławrowa

Konferencję prasową szefa rosyjskiego MSZ relacjonował m.in. Polsat News. Po stwierdzeniu Ławrowa, że Rosja nie zaatakowała Ukrainy, transmisję w stacji nagle przerwano. 

Przepraszam państwa, ale chyba jednak państwa i nasza cierpliwość ma swoje granice - powiedział prowadzący program Igor Sokołowski. 

Reakcję prezentera pochwaliła Agnieszka Woźniak-Starak. Gospodyni "Dzień Dobry TVN" wrzuciła na Instrastory screen materiału opisującego zdarzenie na wizji i dodała siarczysty komentarz. 

Brawo Polsat News. Naprawdę trudno pogodzić się z tym, że nas świat jest bezsilny wobec takich su***synów - skomentowała gwiazda TVN. 

Na post Agnieszki Woźniak-Starak zareagowała koleżanka ze stacji, Katarzyna Kolenda-Zaleska, i powiadomiła, że stacja TVN24 również zdecydowała się przerwać transmisję po tym ordynarnym kłamstwie Ławrowa. 

WUTSA
fot. Instagram:@aga_wozniak_starak