Zamknij

Piotr Kraśko nadal nie pojawia się w „Faktach”. Nieoficjalnie: „Niewykluczone, że nie wróci do TVN”

18.08.2022 12:47
Piotr Kraśko
fot. Piotr Matusewicz/East News

Piotr Kraśko po ostatnich aferach i pobycie w szpitalu nie pojawia się na antenie TVN. Postawił na regenerację, jednak wcześniej miał zostać odsunięty od prowadzenia „Faktów”. Nieoficjalnie mówi się, że dziennikarz może nie wrócić do stacji.

Piotr Kraśko nie ma ostatnio dobrej passy? W 2021 roku dziennikarza ukarano za kierowanie pojazdami bez odpowiednich dokumentów, a w bieżącym TVP ujawniła, że nie składał w terminie deklaracji podatkowych oraz uchylał się od płacenia podatku VAT. Gwiazdor TVN wydał oświadczenie, zapłacił 850 tys. zł, wyjaśnił sprawę i zniknął z wizji.

Zobacz także: Piotr Kraśko przebywał w szpitalu. Żona zdradza, jak czuje się dziennikarz

Piotr Kraśko już nie wróci do „Faktów” i TVN?

Jak podaje portal „Wirtualnemedia.pl”, w sierpniowym grafiku prowadzenia „Faktów” i „Faktów po Faktach” brakuje Piotra Kraśki. Znajdują się tam znane widzom nazwiska: Werner, Kajdanowicz czy Rudnik. Wrześniowego grafiku jeszcze nie przygotowano.

Dziennikarz w czerwcu trafił do szpitala. Powodem były problemy ciśnieniowo-krążeniowe. Teraz przechodzi rehabilitację. Wiele osób sądziło, że po kilku tygodniach Piotr Kraśko wróci na antenę. Tak się jednak nie stało. Informator portalu „Wirtualnemedia.pl”, pracujący w redakcji „Faktów”, przekazał zaskakujące doniesienia dotyczące przyszłości dziennikarza w TVN.

- Grafików jeszcze nie ma na ten okres [na wrzesień – przyp. red.], ale to wątpliwe [że poprowadzi „Fakty” – przyp. red.]. Jest silny opór znacznej części redakcji przeciwko powrotowi Piotra do pracy. Takie sygnały wysyłane są do zarządzających nie tylko informacją w TVN, ale stacją w ogóle – przekazał informator serwisu.

- Niewykluczone, że Kraśko w ogóle nie wróci, ani do „Faktów”, ani do TVN. Jego - nakładające się na siebie sprawy - są trochę dla stacji „śmierdzącym jajem”, nikt w stacji nie chce kłaść głowy za dziennikarza, który ma sporo za uszami. Co innego, gdyby był przedmiotem bezpodstawnych ataków mediów rządowych, wtedy można by z tego zrobić sprawę. Ale tutaj rzecz wydaje się być ewidentna i na pewno nie jest polityczna – tłumaczy pracownik „Faktów”.

Dziennikarze portalu „Wirtualnemedia.pl” nie otrzymali odpowiedzi na pytanie skierowane do TVN, kiedy Piotr Kraśko wróci do pracy. W lipcu ich informatorzy ze stacji mówili, że może minąć nawet kilka miesięcy, zanim dziennikarz wyzdrowieje.

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl

Galeria
9 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS