Zamknij

Wybrali pasek roku Wiadomości TVP. Wygrały "zarobki Polaków irytujące Niemców" [FOTO]

26.01.2022 21:05
Pasek roku Wiadomości TVP
fot. Instagram:@OgladamWiadomosci

Internauci wybrali najbardziej kuriozalny pasek Wiadomości TVP. Plebiscyt zorganizował fanpage "Oglądam Wiadomości, bo nie stać mnie na dopalacze". W tym roku wybór był wyjątkowo trudny...

Wiadomości TVP należą do najczęściej krytykowanych i obśmiewanych programów informacyjnych w polskiej telewizji. Serwisowi zarzuca się ordynarną propagandę i manipulacje rodem z Dziennika Telewizyjnego. Ponadto widzowie regularnie wyłapują wpadki, kuriozalne komentarze i materiały wideo, a następnie żartobliwie komentują je w mediach społecznościowych. Na Facebooku powstał nawet fanpage gromadzący absurdy z serwisu TVP o zabawnym tytule "Oglądam Wiadomości, bo nie stać mnie na dopalacze". Twórcy strony zorganizowali plebiscyt na najbardziej kuriozalny pasek, jaki pojawił się w Wiadomościach w 2021 roku. W końcu ogłoszono wyniki. 

Zobacz także

Najlepszy pasek Wiadomości 2021 - wyniki plebiscytu. Jakie hasło zwyciężyło? 

W finale plebiscytu rywalizowały takie paski, jak:

  • "Lewacki faszyzm niszczy Polskę"
  • "Rosnące zarobki Polaków irytują Niemców"
  • "Tusk chciałby wrócić, ale nie umie"
  • "Opozycja chciała popsuć Polakom święta"
  • "Plan opozycji: zabrać pieniądze Polakom"
  • "Niemcy zaniepokojeni polską konkurencją"

Najwięcej głosów oddano na hasło: "Rosnące zarobki Polaków irytują Niemców".

I oto jest. Zdecydowaną większością (3,5 tysiąca głosów z 7,8 tysiąca oddanych, czyli prawie połowa wszystkich oddanych w finale plebiscytu głosów!) wygrał pasek z wydania z 16 kwietnia 2021 roku, które prowadziła oczywiście nieoceniona Pani Danusia. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie. Wszystko wskazuje na to, że za rok znowu będą krwawe boje o laur Paska Wiadomości Roku 2022 - przekazali organizatorzy plebiscytu. 

W wyemitowanym materiale Wiadomości informowały, że Niemcy narzekają na brak pracowników sezonowych z Polski, którym przestały się opłacać wyjazdy na szparagi. Przyczyną takiego stanu rzeczy miał być wzrost wynagrodzeń w Polsce i zwiększająca się z roku na rok minimalna stawka godzinowa. 

Galeria
9 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS