Zamknij

Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla. Komu zawdzięcza piękną kreację? [GALERIA]

Maciej Friedrich
10.12.2019 18:38
Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla. Komu zawdzięcza piękną kreację? [GALERIA]
fot. JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News

10 grudnia Olga Tokarczuk odebrała Literacką Nagrodę Nobla. Podczas ceremonii wzrok przykuwała piękna czarna suknia polskiej pisarki. Tokarczuk zdecydowała się zdradzić, kto zaprojektował jej kreację. 

Olga Tokarczuk zapisała się złotymi zgłoskami w historii światowej literatury. We wtorek 10 grudnia 2019 roku, podczas gali odbywającej się w sztokholmskiej filharmonii, polska pisarka, autorka między innymi bestsellerowej powieści "Bieguni", odebrała Literacką Nagrodę Nobla za rok 2018. Dyplom i złoty medal Polce wręczył król Karol XVI Gustaw.

Rzecz jasna na noblowskiej gali obowiązywały stroje wieczorowe. Olga Tokarczuk w długiej czarnej sukni robiła doskonałe wrażenie. 

Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla. Zdradziła, kto zaprojektował jej suknię

Wiele osób zastanawiało się, jak polska noblistka zaprezentuje się na uroczystej gali i kto będzie odpowiedzialny za jej kreację. Olga Tokarczuk rozwiała tajemnicę za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Szanowni Państwo, ponieważ pojawiło się wiele pytań na temat mojego ubioru na Tydzień Noblowski, postanowiłam poinformować Państwa, że na ceremonię wręczenia medalu suknię szyje mi Gosia Baczyńska, a na bankiet królewski suknię otrzymam od Tomasza Ossolińskiego, który również ubierze mojego męża i syna. Bardzo się cieszę, bo rezultaty ich pracy zapowiadają się znakomicie - czytamy w poście pisarki. 

Zobacz, jak Olga Tokarczuk prezentowała się, odbierając Literacką Nagrodę Nobla. 

RadioZET.pl/MF