Zamknij

Nie żyje Thierry Mugler. Słynny projektant mody miał 73 lata

24.01.2022 09:04
Thiery Mugler
fot. Eventpress Radke via www.imago-images.de/Imago Stock and People/EAST NEWS

Nie żyje Thierry Mugler. Słynny projektant mody zmarł niespodziewanie w wieku 73 lat. Przyczyna jego śmierci nie została podana.

Thierry Mugler nie żyje. Słynny francuski projektant mody, fotograf, pisarz i twórca perfum, jak "Womanity", „Alien” czy„Angel”, zmarł niespodziewanie w wieku 73 lat. Krótka informacja o jego śmierci pojawiła się w mediach społecznościowych.

Z głębokim smutkiem Dom Muglerów ogłasza odejście Manfreda Thierry'ego Muglera. Wizjoner, którego wyobraźnia jako projektanta mody, perfumiarza i twórcy wizerunku, pozwoliła ludziom na całym świecie na odważniejsze marzenia każdego dnia - czytamy na Instagramie.

Zobacz także: Andre Leon Talley nie żyje. Były dyrektor kreatywny "Vogue" miał 73 lata

Thierry Mugler nie żyje. Francuski projektant miał 73 lata

Jak wynika z informacji od rodziny, Manfred Thierry Mugler zmarł w niedzielę 23 stycznia 2022. Przyczyna śmierci nie została ujawniona.

Thierry Mugler urodził się w 1948 roku we Francji. Początkowo jego zainteresowania nie szły w kierunku projektowania, bo jako nastolatek pasjonował się tańcem. Mając dwadzieścia parę lat, przeprowadził się do Paryża. Tam zaczął projektować dla niewielkiego butiku. Był jednak bardzo ambitny, a jego nietypowe pomysły i podejście do projektowania otworzyło mu drzwi do współpracy z dużymi domami mody w Paryżu, Londynie czy Mediolanie. Pierwszą kolekcję zaprezentował w 1973 roki i okazała się ona sporym sukcesem. Mugler zyskał uznanie, które pozwoliło mu na otwarcie swojego pierwszego butiku.

Mugler odszedł na emeryturę w 2003 roku, jednak wciąż projektował. Wtedy też przeszedł olbrzymią wizerunkową przemianę - zainteresował się kulturystyką i zaczął intensywnie ćwiczyć. Dużo przybrał na masie. Jednak zmiana w jego wyglądzie, jaka dokonała się w ostatnich latach, miała też związek z wypadkiem na siłowni, którego doświadczył w 2017 roku. Twarz projektanta była podobno tak zmasakrowana, że konieczne były liczne operacje.

Gwiazdy, które odeszły. Te znane osoby zmarły w 2021 roku [GALERIA]
20 Zobacz galerię
fot. Bartosz KRUPA/East News/ MW/East News