Zamknij

MasterChef Junior 7: Hela Kłobucka zwyciężyła w finale. Jakie nagrody otrzymała 11-latka?

16.05.2022 12:05
Hela Kłobucka
fot. screen: YouTube

Za nami finał 67. edycji "MasterChef Junior". W finałowym odcinku szans swoim przeciwniczkom nie dała 11-letnia Helena Kłobucka. Z jakich nagród może cieszyć się młoda mistrzyni kuchni?

"MasterChef Junior" junior zadebiutował na antenie TVN w 2016 roku. Wersja jednego z najpopularniejszych kulinarnych show w polskiej telewizji skierowana do najmłodszych adeptów kuchennej sztuki zyskała grono oddanych fanów i od lat cieszy się niezmienną popularnością. Widzowie z zapartym tchem obserwują, jak uczestnicy w wieku od 8 do 13 lat szokują swoimi umiejętnościami, wyczuciem smaku, wiedzą i profesjonalizmem, którego mogą im zazdrościć osoby kilkukrotnie starsze i bardziej doświadczone. Za nami finał już 7. edycji "MasteChef Junior", w którym nie brakowało emocji.

Jury programu w składzie: Michel Moran, Anna Starmach i debiutujący w miejsce Mateusza Gesslera Tomasz Jakubiak, nie miało łatwego zadania. W finałowym odcinku 7. serii zmierzyły się trzy dziewczynki. Helena Kłobucka, Wiktoria Chmielewska i Ewa Ziemiańska pokazały, że są niezwykle utalentowane i każda z nich może sięgnąć po główną nagrodę. Sam Jakubiak podkreślał, że najnowsza odsłona show zaskoczyła go wysokim poziomem uczestników.

-Ten sezon kompletnie rozłożył mnie na łopatki. Poziom w każdej kolejnej konkurencji był coraz wyższy i zostawały z nami coraz bardziej utalentowane dzieciaki. I w końcu grande finale. Do finału doszły trzy niesamowicie zdolne dziewczynki o kulinarnej wyobraźni, jakiej brakuje niejednemu dorosłemu kucharzowi - ocenił przed finałem.

Zwyciężczyni mogła być jednak tylko jedna. Po zażartej walce z pierwszego miejsca mogła cieszyć się Helena Kłobucka.

MasterChef Junior 7: Helena Kłobucka zwyciężyła w finale. Co wygrała 11-latka?

11-letnia Helena Kłobucka może cieszyć się ze zwycięstwa w 7. edycji "MasterChef Junior". W finale musiała zaprezentować między innymi menu degustacyjne, które zachwyciło podniebienia ekspertów. Hela na pewno jest zachwycona nagrodą, jej kulinarny talent pozwolił jej wygrać nie tylko pamiątkową statuetkę, ale także 15 tysięcy złotych oraz dodatkowe 30 tysięcy złotych od sponsora.

Zwyciężczyni programu pochodzi z Poznania, jak możemy dowiedzieć się z jej mediów społecznościowych, poza gotowaniem jej pasjami jest aktorstwo i malarstwo, a w razie potrzeby sprawdzi się jako złota rączka. Uwielbia podróżować i jest świadoma potrzeby ochrony środowiska, sama siebie nazwała "ekolożką z wyboru". Miejmy nadzieję, że niebawem będziemy mogli spróbować przepisów młodej zwyciężczyni. Być może postanowi wydać własną książkę?