Zamknij

Marta Manowska pomoże seniorom. Wzięła udział w ważnej akcji

16.10.2020 14:41
Marta Manowska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Marta Manowska znana z "Rolnik szuka żony" i "Sanatorium miłości" wzięła udział w kampanii "e-Polak potrafi!", która ma zachęcić między innymi seniorów do korzystania z internetu. W wywiadzie prezenterka wyjaśniła, jak ważna dla osób starszych jest umiejętność korzystania z sieci.

Marta Manowska to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych prezenterek Telewizji Polskiej, przez wiele osób uznawana za jedną z twarzy stacji. Wszystko za sprawą programów, których jest gospodynią. Widzowie pokochali Martę jako prowadzącą "Rolnik szuka żony" oraz "Sanatorium miłości". Oba formaty cieszą się niesłabnącą popularnością i okazały się ramówkowym strzałem w dziesiątkę. Często podkreśla się, że Manowska jest bardzo zżyta z uczestnikami i nie traktuje spotkań z nimi jedynie jako pracy. Z wieloma uczestnikami "Sanatorium miłości" jest w stałym kontakcie po zakończeniu programu.

Okazuje się, że Marta myśli o seniorach nie tylko w kategorii programów, które prowadzi, ale także w kontekście życia codziennego. Dlatego została ambasadorką kampanii społecznej "e-Polak potrafi!". Ma ona na celu propagowanie korzystania z internetu jako środka komunikacji wśród Polaków, a szczególnie seniorów. Dzięki aktywności w sieci osoby starsze mogą ułatwić sobie codzienne życie oraz pozostawać w kontakcie z bliskimi bez względu na ograniczenia zdrowotne. Jest to szczególnie istotne w dobie pandemii koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE:  Marta Manowska przeszła metamorfozę. Gwiazda "Rolnika" zmieniła kolor włosów [FOTO]

Marta Manowska twarzą kampanii skierowanej do seniorów

W rozmowie z "Super Expressem" Marta Manowska podkreśliła, jak ważna jest edukacja seniorów w czasach, gdy korzystanie z internetu jest nie tylko ułatwieniem, ale i integralną częścią codziennego życia.

- (...) jestem ambasadorką tej kampanii, która ma zachęcać nas wszystkich do wykorzystywania internetu i ułatwiania sobie życia w ten sposób. Przede wszystkim seniorów, którzy z racji wieku i ograniczeń mogą w ten sposób znacznie uprościć sobie swoją codzienność. Zostałam ambasadorką dlatego, że to ważna i potrzebna kampania. Edukacja starszych ludzi – naszych rodziców, dziadków czy znajomych. W internecie znajdziemy wiele wartościowych treści – książkę, film, teatr, operę czy ulubiony serial. Ale także załatwimy urzędową sprawę – szybko, wygodnie i bezpieczne. To ważne, szczególnie w takim czasie, w jakim przyszło nam żyć - stwierdza prezenterka.

Prowadząca "Sanatorium miłości" nie ukrywa, że to właśnie dzięki sieci jest w kontakcie z uczestnikami programu, z którymi się zaprzyjaźniła. Zwróciła także uwagę, że młodsze pokolenia powinny pomagać seniorom w wejściu w świat sieciowej komunikacji.

- Cieszę się, że ludzie, z którymi na planie zdjęciowym stworzyliśmy bliskie relacje, są ze mną w stałym kontakcie. To dla mnie ważne, żeby wiedzieć, co się u nich dzieje, i cieszę się z każdej wiadomości. Myślę, że w ich przypadku jest podobnie, a możliwość bycia ze sobą w kontakcie bez ograniczeń to ważny aspekt życia codziennego (...) Dlatego my – dzieci, wnuki lub sąsiedzi ludzi starszych, powinniśmy poświęcić trochę czasu na naukę. Tak naprawdę, to nie ma się czego bać, a samo korzystanie z internetu jest bardzo proste. Warto wspomnieć o korzyściach, które płyną z bycia online. Mówmy naszym seniorom o korzyściach, a bycie razem jest jedną z nich. Internet daje nam możliwość bycia razem przez cały czas. Nie zapominajmy także o bezpieczeństwie w internecie. Wyjaśnienie kilku podstawowych zasad nie będzie dla nas kłopotem, a seniorom da niezbędną pewność - czytamy.

Bez wątpienia tego typu akcje są bardzo potrzebne, zwłaszcza teraz, kiedy powinniśmy ograniczać kontakty "na żywo".

ZOBACZ TAKŻE: Sanatorium Miłości: Władysław rozstał się z partnerką? "Nie chcę jej widzieć"