Zamknij

Mariusz Pudzianowski wywołał burzę. Według niego wojna w Ukrainie to „karma” za Wołyń?

05.05.2022 15:58
Mariusz Pudzianowski
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Mariusz Pudzianowski wywołał ogromne zamieszanie, kiedy wypowiedział się na temat wojny w Ukrainie. Strongman odpowiedział na komentarz jednego z internautów, a potem skasował swoją wypowiedź. Screeny się zachowały. Naprawdę jest zdania, że wojna to „karma” za Wołyń?

Wojna w Ukrainie trwa od 24 lutego. Rosja nie poddaje się i nadal atakuje nie tylko żołnierzy, ale i zwykłych mieszkańców. Jak podało Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka liczba ofiar cywilnych wynosi 5840 – w tym 2729 zabitych oraz 3111 rannych (stan na 25 kwietnia). Wciąż nie milkną echa masakry w Buczy. W innych miastach znajdowane są kolejne masowe groby.

Zobacz także: Wojna na żywo – najnowsze informacje

Mariusz Pudzianowski wywołał burzę po komentarzu na temat wojny w Ukrainie

Wszystko zaczęło się od grafiki, którą Mariusz Pudzianowski opublikował na swoim Facebooku. Na zdjęciu widnieje napis, na który zareagowali internauci.

- Nigdy nie używaj zemsty. Usiądź wygodnie, czekaj… Ci, którzy czynią zło, w końcu sami siebie niszczą – jest napisane na zdjęciu.

- Właśnie się doczekałem, Ukraińcy zabili mojego pradziadka przed jego własnym domem tylko dlatego, że był Polakiem. Doczekałem się zadośćuczynienia – skomentował pewien internauta.

- Karma im wróciła!!!… Wołyń – karma – odpisał Mariusz Pudzianowski.

Screen komentarza szybko okrążył sieć, a internauci krytycznie odnosili się do strongmana. Niedługo później Mariusz Pudzianowski usunął swoją wypowiedź o Wołyniu.

- Ooo zniknęły komentarze wszystkie. Mariusz wsadził kij w mrowisko – zauważyli niektórzy.

- Wszystko pousuwane, aż chce się napisać, że człowiek ze wsi wyjechać może, a wieś z człowieka nigdy. Głupie komentarze o karmie wojny człowieka co nosi kamienie zawodowo – skwitował internauta.

- I tak ten komentarz nie zniknie, a ludzie zapamiętają, może i jest w tym sporo prawdy, ale nie pisze się o tym gdy wnukowie/prawnukowie dziadków cierpią – przyznaje inny komentator.

steven seagal jaromir nohavica gerard depardieu
12 Zobacz galerię
fot. Bernard Patrick/ABACA/EAST NEWS, Bartosz KRUPA/East News, Stephen Caillet / Panoramic/Starface/East News