Zamknij

Marianna Schreiber wykluczona ze świąt. Rodzina nie zaprosiła jej ze względu na poglądy

21.12.2021 13:00
Marianna Schreiber
fot. Pawel Wodzynski/East News

Marianna Schreiber nie spędzi świąt z rodziną męża. Żona ministra PiS Łukasza Schreibera dowiedziała się, że nie zasługuje ma miejsce przy stole, ponieważ prezentuje inne poglądy niż jej bliscy. 

Marianna Schreiber wzięła udział w "Top Model", nie informując o tym swojego męża, który jak się wkrótce okazało, jest prominentnym politykiem PiS i ministrem w rządzie Mateusza Morawieckiego. Żona Łukasza Schreibera nie miała w związku z tym większych nieprzyjemności, lecz jak mówiła w wywiadach, mąż nie popierał jej decyzji i w dalszym ciągu prezentuje odmienny punkt widzenia na wiele kwestii.

Marianna, od czasu skandalicznego wpisu o LGBT, zdążyła zmienić poglądy i stać się piewczynią równości, tolerancji i walki o prawa kobiet. Regularnie bierze udział w protestach przeciwko decyzjom rządu, jak choćby ostatnio, gdy publicznie wyraziła ubolewanie, że Łukasz Schreiber głosował za przyjęciem ustawy Lex TVN, a wcześniej wsparła marsz "Ani jednej więcej" oraz pikietowała w sprawie nauczycieli przed siedzibą MEiN. 

Jak to możliwe, że mimo takich różnic w poglądach dwie osoby są razem? Sama nie potrafię tego wyjaśnić, ale czy istnieje jakaś racjonalna metodologia dla miłości? Każdy, kto jest w małżeństwie, już wie, że miłość się zmienia i podobnie jak każdy z nas dojrzewa. (...) Jeżeli ja i Łukasz jesteśmy w stanie (choć to bardzo trudne) akceptować siebie wzajemnie jako jednostki i rozumieć swoją odrębność, to dlaczego tak trudno innym tolerować to, że się różnimy? - pisała o swoim małżeństwie Marianna Schreiber. 

Marianna Schreiber nie została zaproszona na święta przez "polityczną rodzinę"

Po ostatnich publikacjach na Instagramie, gdzie Łukasz Schreiber nie wyglądał na zbytnio szczęśliwego u boku wyzwolonej żony, w sieci zaczęto podejrzewać, że małżeństwo Schreiberów przeżywa poważny kryzys i niechybnie zmierza ku rozwodowi. Marianna Schreiber zaprzecza jednak, żeby różnice światopoglądowe miały znacząco wpływać na jej relacje z mężem. Ale reszta rodziny nie jest już tak pobłażliwa dla postępowej celebrytki jak polityk PiS, o czym świadczy fakt, że Marianna została wykluczona ze wspólnego świętowania Bożego Narodzenia. 

W rodzinie politycznej jesteś zaproszony na święta, gdy prezentujesz te same poglądy. W przeciwnym razie okazuje się, że nie zasługujesz na miejsce przy stole - wyznała smutno na Twitterze żona ministra Schreibera. 

Była uczestniczka "Top Model" nie zdradziła szczegółów, lecz wpis wydaje się być smutnym podsumowaniem sytuacji w jej najbliższym otoczeniu. Jak widać, poglądy polityczne potrafią podzielić ludzi do tego stopnia, że nie są w stanie usiąść razem do wigilijnego stołu.

Serio, ktoś Pani nie zaprosił za poglądy??? - nie dowierzali internauci. 

Przykre, ale prawdziwe - potwierdziła Marianna Schreiber. 

Przykre. Wyrazy współczucia. Ale Jezus w święta przychodzi do wszystkich - pocieszył ją Tomasz Lis. 

W komentarzach popłynęły wyrazy współczucia, ale też otuchy i wsparcia. Okazuje się, że podobnych osób jak Marianna Schreiber jest dzisiaj całkiem sporo, ale miejmy nadzieję, że mimo wszystko nikt nie spędzi tych świąt samotnie. 

Maffashion ostro o Jakimowiczu: "Gardzi ludźmi, obraża, manipuluje za nasze pieniądze"

Choinka Edyty Pazury
12 Zobacz galerię
fot. Instagram/Edyta Pazura/screen