Zamknij

Gwiazda "M jak miłość" przeżyła koszmar. Mąż przyprowadził kochankę i przedstawił ją jako przyszłą żonę

15.02.2022 17:29
Małgorzata Pieczyńska
fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Małgorzata Pieczyńska ma za sobą nieudane małżeństwo z aktorem Andrzejem Pieczyńskim. Związek rozpadł się po kilku latach, gdy mąż bez skrupułów przedstawił aktorce kandydatkę na swoją drugą żonę. 

Małgorzata Pieczyńska zdobyła popularność dzięki rolom w takich produkcjach jak "Komediantka", "Baryton", "Jezioro Bodeńskie", "Piłkarski poker" czy "Ekstradycja". Od kilku lat można ją podziwiać w "M jak miłość", gdzie wciela się w Aleksandrę Chodakowską, matkę Marcina granego przez Mikołaja Roznerskiego.

Prywatnie aktorka jest żoną przedsiębiorcy Gabriela Wróblewskiego, dla którego w latach 80. opuściła Polskę i zamieszkała w Sztokholmie. Obecnego męża i ojca swojego jedynego dziecka - syna Victora poznała na premierze filmu "Jezioro Bodeńskie". Była wówczas rok po rozwodzie z aktorem Andrzejem Pieczyńskim. Artystka wyszła za niego bardzo młodo, bo mając zaledwie 19 lat. Mimo że rodzice odradzali jej szybkie zamążpójście, Małgorzata Pieczyńska naiwnie wierzyła, że będzie to długie i szczęśliwe małżeństwo. Niestety wyobrażenia szybko zaczęły rozmijać się z rzeczywistością. Po sześciu latach związek dobiegł końca. Rozstanie przyspieszył Andrzej Pieczyński, który pewnego dnia zjawił się w domu z kochanką. 

Małgorzata Pieczyńska wspomina pierwsze małżeństwo. Mąż przedstawił jej kochankę

Małgorzata Pieczyńska opowiedziała w programie "Taka jak Ty", że Pieczyński przyprowadził do domu pewną kobietę i przedstawił ją jako swoją przyszłą żonę. Aktorka uznała, że w takiej sytuacji nie ma już sensu ratować małżeństwa. To był definitywny koniec. 

W takich chwilach nie ma o czym rozmawiać. Wtedy klucze na stół - powiedziała w TVP Kobieta.

Pieczyńska uznała, że łatwiej jej będzie zmienić męża niż jego trudny charakter, dlatego zgodziła się na rozwód bez orzekania o winie. Decyzja się opłaciła, bo wkrótce w jej życiu pojawiła się nowa miłość - o 13 lat starszy Gabriel Wróblewski.

Poznał nas ze sobą Janusz Zaorski, który w Sztokholmie prezentował "Jezioro Bodeńskie". Po projekcji poszliśmy do knajpy. I Janusz, który znał się z Gabrielem od dawna, przedstawił nas sobie. A widząc błysk w naszych oczach, szepnął: "Uważaj, Pieczara, reżyseruję twoje życie prywatne!". Tak został naszym ojcem chrzestny - wspominała Małgorzata Pieczyńska w "Vivie!".

Potem urodził się ich syn Victor, dziś już dorosły mężczyzna. We wrześniu 2021 roku Małgorzata Pieczyńska została babcią. Na świecie pojawiła się córka Victora, Zosia. 

Najkrótsze małżeństwa polskich gwiazd
7 Zobacz galerię
fot. VIPHOTO/East News Jan Bielecki/East News