Zamknij

Małgorzata Kożuchowska wspomina studenckie czasy z Kuleszą. "Imprezy dla kilkudziesięciu osób"

04.07.2021 15:55
Małgorzata Kożuchowska i Agata Kulesza
fot. Maria Wytrykus/TVP/East News

Małgorzata Kożuchowska w czasach studenckich mieszkała w małej kawalerce z Agatą Kuleszą. Gwiazda "Rodzinki.pl" przyznała, że nie stroniły od hucznych imprez i potrafiły bawić się w czasach młodości. Jak wyglądało ich życie na trzydziestu trzech metrach kwadratowych?

Małgorzata Kożuchowska to jedna z najpopularniejszych polskich aktorek, która została także doceniona jako osobowość telewizyjna. Niezwykłą popularność zdobyła jako Ewa z dwóch części "Kilera" oraz oczywiście niezapomniana Hanka Mostowiak z serialu "M jak Miłość". Na swoim koncie ma o wiele więcej doskonale przyjętych kreacji, w tym między innymi w cięższych gatunkowo produkcjach, takich jak "Komornik", "Plagi Breslau" czy "Bad Boy". W 2021 roku gwiazdę "Rodzinki.pl" będziemy mogli zobaczyć między innymi w "Gierku", a rok później ma pojawić się w głośno zapowiadanej ekranizacji "Chłopów".

Nie mniej znaną polską gwiazdą telewizyjną i filmową jest Agata Kulesza, która stworzyła z Kożuchowską świetny duet w "Rodzince.pl". Na swoim koncie ma szereg wyróżnień, w tym cztery statuetki Orła, między innymi za role w "Jestem mordercą" i obsypanej nagrodami "Idzie". Wcieliła się także w Irenę w oklaskiwanej na całym świecie i nominowanej do Oscara "Zimnej wojnie". Nie każdy wie, że panie są nie tylko przyjaciółkami z planu zdjęciowego, ich relacja budowała się jeszcze w czasach studenckich. Przypomniała o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych Kożuchowska, przyznając, że nie stroniły od imprez.

ZOBACZ TAKŻE:  Małgorzata Kożuchowska jadła kolację obok światowej sławy aktora. Jednej rzeczy żałuje

Kożuchowska o wspólnym mieszkaniu z Kuleszą. Na studiach nie stroniły od hucznych imprez

Na profilu Małgorzaty Kożuchowskiej na Instagramie pojawiła się zapowiedź kolejnego odcinka "Niekończących się historii". We wpisie pod zdjęciem, na którym możemy też zobaczyć Agatę Kuleszę, wspomniała studenckie czasy, w których wynajmowały wspólnie niewielką kawalerkę. Nie ukrywała, że było to okres, w którym nie brakowało imprez, czasem wręcz zbyt hucznych na skromny metraż.

- W 33-metrowej kawalerce przeżyłyśmy z Agatą Kuleszą mnóstwo historii, śmiechu, płaczu i tylko jedną albo dwie kłótnie. Byłyśmy studentkami aktorstwa, dla których serek był luksusem, ale nie przeszkadzało nam to w zorganizowaniu imprezy dla kilkudziesięciu osób w tym wspólnym pokoiku. Nasza gościnność była tak znana, że nawet gołębica zamieszkała któregoś dnia za telewizorem - Małgorzata nie ukrywała, że z przyjaciółką żyły skromnie, ale doświadczeniami i wspomnieniami mogłyby obdzielić wiele innych osób.

- A gdy wyjeżdżałyśmy za granicę to z fasonem: z tostami i pastą rybną autokarem do Rzymu. Która z nas wypatrzyła tam Romana Polańskiego? Co śpiewałyśmy po bankietach i jak sobie kibicowałyśmy przez te wszystkie lata, wspominamy w kolejnym odcinku „Niekończących się historii” - zaprosiła fanów Kożuchowska.

Z pewnością obie aktorki mają w zanadrzu jeszcze wiele ciekawych historii.