Zamknij

Małgorzata Godlewska uderza w antyszczepionkowców i Edytę Górniak. "To nie jest wesołe pierdololo"

Maciej Friedrich
18.01.2022 10:45
Małgorzata Godlewska
fot. screen: YouTube

Małgorzata Godlewska, celebrytka i youtuberka, walczy z pandemią koronawirusa jako pielęgniarka. W wywiadzie bardzo ostro wypowiedziała się o antyszczepionkowcach i odniosła do teorii głoszonych przez Edytę Górniak. 

Małgorzata Godlewska to jedna z sióstr Godlewskich, internetowych celebrytek, które zdobyły dużą popularność dzięki nagraniom publikowanym w serwisie YouTube. Choć wokalne popisy traktowane są raczej w kategorii żartu, a stroje "piosenkarek", często bardzo odważne, wzbudzały niemałe kontrowersje, to Godlewskie - znane z zamiłowania do medycyny estetycznej - zyskały rozpoznawalność. W mediach głośno było także o skandalach z udziałem sióstr, między innymi bójce w samolocie i wypadku spowodowanym przez Monikę Godlewską. Na jej tle Małgorzata jawi się jako osoba wyjątkowo poukładana. Na co dzień pracuje w szpitalu jako pielęgniarka i pomaga między innymi osobom walczącym z Covid-19.

Pod koniec 2021 roku Małgorzata Godlewska pochwaliła się, że została odznaczona przez Ministra Zdrowia za walkę z koronawirusem jako pielęgniarka. Celebrytka jest zwolenniczką szczepień, do których z całych sił zachęca. Jednak nie wszystkie gwiazdy show-biznesu myślą w ten sposób. Przykładem jest Edyta Górniak, która przez wiele osób uznawana jest za czołową polską koronasceptyczkę. W wywiadzie udzielonym serwisowi Vibez Godlewska odniosła się do panujących w Polsce antyszczepionkwych trendów, komentując między innymi do kontrowersyjne teorie piosenkarki.

Gwiazdy, które zmarły z powodu koronawirusa lub powikłań
19 Zobacz galerię
fot. JOEL SAGET/AFP/East News / Artur Zawadzki/REPORTER / AFP/EAST NEWS

Małgorzata Godlewska ostro o Edycie Górniak. Celebrytka krytykuje antyszczepionkowców

Zapytana o sposób na mobilizację Polaków do szczepienia się przeciwko koronawirusowi, Małgorzata Godlewska odpowiedziała ostro. Podkreśliła, że w tej kwestii nie powinni wypowiadać celebryci niemający kontaktu z medycyną.

- A co zrobiła Australia z Djokovićem? Przy 25 milionach mieszkańców mają w ostatnim okresie od 20 do 50 śmierci dziennie. Potrzebne są konkretne decyzje i odwaga ich wprowadzania bez oglądania się na "internetowych ekspertów" - oceniła.

Zdaniem Małgorzaty teorie lansowane przez Górniak są niebezpieczne i w prosty sposób mogą przełożyć się na liczbę zgonów.

- Oczywiście nikogo dosłownie nie przekonywała, ale słowa i komunikaty, lekceważenie sytuacji epidemiologicznej wpływają na innych, bo ludzie podejmują decyzje na podstawie opinii ich autorytetów. Załóżmy, że to były dorosłe osoby. A więc 10 procent fikcyjnych fanów Edyty, które w konsekwencji mogły zrezygnować ze szczepionki, przełożyłoby się na 115 śmierci w 2021 roku. 115 rodzin mogło stracić swoich bliskich. Jaką moc oddziaływania ma Edyta Górniak, czy jest to tylko Instagram, czy więcej? I podobnie z każdą inną osobą: czy to jest kurator oświaty, czy influencer, celebryta i tak dalej... Ich pozycja i zasięgi przekładają się na decyzje dotyczące szczepień. To nie jest wesołe "pierdololo", to są realne śmierci, w których uczestniczę praktycznie codziennie - podsumowała gorzko Godlewska.

W sieci pojawiły się liczne komentarze osób, które zgadzają się z celebrytką. Co ciekawe, nawet osoby, które do tej pory nie darzyły jej sympatią, przyznały jej rację.