Zamknij

Magia nagości 2: w nowym sezonie nagie ciała pokażą seniorzy. Będzie kolejny skandal?

26.01.2022 10:37
Magia nagości
fot. screen: Instagram / magianagoscipolska

"Magia nagości" wzbudziła ogromne kontrowersje, a wiele wskazuje na to, że kolejny sezon może pójść o krok dalej. W programie nagie ciała mają pokazywać także seniorzy. Czy do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłyną kolejne skargi?

"Magia nagości" to jeden z najbardziej kontrowersyjnych programów w polskiej telewizji, który zadebiutował na antenie ZoomTV w drugiej połowie 2021 roku. Show oparte na brytyjskim formacie, w którym uczestnicy wybierają kandydata lub kandydatkę na randkę na podstawie oceny ich nagich ciał, spotkało się z falą krytyki. Dla wielu osób problemem było pokazywanie intymnych części ciała i ich publiczne ocenianie, wspominano także o przedmiotowym podejściu do ludzi. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły skargi na program.

- W opinii Organu rozpowszechnienie przedmiotowej audycji narusza standardy dotyczące treści programów (określone w art. 18 ust. 1 ustawy o rtv, tj. zakaz propagowania postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym), w szczególności ze względu na prezentację scen i treści uprzedmiotawiających kobiety i mężczyzn oraz przedstawianie ich w roli obiektów seksualnych, a przez to naruszające ludzką godność obu płci - cytował słowa rzeczniczki KRRiT Teresy Brykczyńskiej "Press".

ZoomTV został ukarany grzywną w wysokości 20 tysięcy złotych, jednak program spotkał się z na tyle ciepłym przyjęciem, że rozpoczęto prace nad drugim sezonem.

- Czułam, że spora część społeczeństwa może sobie z tym nie poradzić. Z polskiej tradycji, z dulszczyzny, z powierzchownego przywiązania do tradycyjnych wartości, z wychowania w wierze katolickiej. Z polskiej mentalności. Jest w nas pewne zamknięcie. Mamy niezdrowy stosunek do ludzkiej nagości i seksualności - oceniła w rozmowie z Plejadą prowadząca pierwszej edycji, znana z serialu "Ranczo" aktorka Beata Olga Kowalska.

Nagi instynkt - Sharon Stone - kadr z filmu
10 Zobacz galerię
fot. Cover Images/EAST NEWS

Magia nagości 2: w nowym sezonie kontrowersyjnego show nagie ciała pokażą seniorzy

Jak poinformowały Wirtualne Media, kolejną odsłonę "Magii nagości" zobaczymy na antenie ZoomTV 25 lutego 2022.

- Pierwszy sezon programu "Magia nagości. Polska" w Zoom TV okazał się strzałem w dziesiątkę, dlatego decyzja o produkcji drugiej serii była dla nas formalnością. Mamy idealną prowadzącą, która świetnie oddaje ciałopozytywną ideę tego niezwykłego show, a do castingów zgłasza się coraz więcej chętnych - zdradził portalowi dyrektor programowy ZoomTV Rafał Freyer.

Okazuje się, że producenci show nie zamierzają "ugrzeczniać" formuły, a wręcz przeciwnie. W 2. sezonie ciało mają odsłaniać także seniorzy.

- W drugiej serii stawiamy na jeszcze większą otwartość i różnorodność uczestników. Ciekawostką z pewnością będzie runda z udziałem seniorów - zapowiedział Freyer.

Ciekawe, czy po raz kolejny do KRRiT wpłyną skargi na formułę, która najwyraźniej dla części Polaków nadal jest zbyt odważna.