Zamknij

Magdalena Ogórek znika z programu TVP. Wiadomo, kto ją zastąpi

28.01.2022 13:16
Magdalena Ogórek
fot. TRICOLORS/East News

Magdalena Ogórek znika z programu TVP „W kontrze”. Takie ustalenia przekazał portal „Wirtualne Media”. Stacja ma inne plany co do słynnej dziennikarki. Na razie wiadomo, kto ją zastąpi, pojawią się też nowe nazwiska.

Magdalena Ogórek miała zniknąć z programu TVP przez Jarosława Jakimowicza? Jeszcze niedawno takie doniesienia podawały media, mówiono również o pozostaniu dziennikarki w formacie i wymianie współprowadzącego. Sama przyznała, że rozmawiają „całkowicie innymi językami”. Teraz już wszystko wiadomo.

Zobacz także: Magdalena Ogórek zniknie z TVP? Powodem ma być Jarosław Jakimowicz. "Mówimy innymi językami"

Magdalena Ogórek znika z programu TVP. „W kontrze” z inną obsadą

- Zawodowo stawiane są przed nami różne wyzwania i trzeba im sprostać, natomiast prawdą jest, że od końca grudnia nie pojawiam się w programie "W kontrze". Myślę, że dla widzów naszego programu nie jest żadną tajemnicą, że mówimy zupełnie innymi językami. Prezentujemy też może inne postawy naszego dialogu z widzami. Więcej nie mogę powiedzieć, ponieważ obowiązuje mnie pewien kanon kultury korporacyjnej mówiła niedawno Magdalena Ogórek w rozmowie z „Super Expressem”.

Wiele osób zastanawiało się, czy TVP zdecyduje się na zwolnienie Jarosława Jakimowicza. Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, mówił, że trwają prace nad poszerzeniem grona prowadzących i rozwoju formuły programu. Teraz już wiadomo, że Jarosław Jakimowicz zostaje.

Od 19 grudnia, przez nieobecność Magdaleny Ogórek, widzowie od niedawna mogą oglądać duet Agnieszki Oszczyk i Jarosława Jakimowicza. Taki stan rzeczy zostanie utrzymany – będą pojawiać się na ekranach TVP od poniedziałku do piątku.

Z kolei w weekendy program „W kontrze” mają poprowadzić Katarzyna Ciepielewska i Łukasz Sobolewski. Duet może być znany słuchaczom radiowej Trójki. Para prowadzi tam niedzielną audycję „Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość”.

Katarzyna Ciepielewska pracuje w TVP od 13 lat. Była prezenterką pogody, potem zaczęła prowadzić serwisy informacyjne w TVP Info. Z kolei Łukasz Sobolewski od 2017 roku jest związany z TVP Info, wcześniej pracował m.in. w Telewizji Republika.

Co dalej z Magdaleną Ogórek?

Magdalena Ogórek nie znika na dobre z TVP. Jarosław Olechowski wyjaśniał, że stacja pracuje nad nowym programem, który będzie emitowany w TVP Info, a dziennikarka zostanie prowadzącą.

- Będzie to program codzienny i bardzo angażujący stąd rozważane jest odejście redaktor Ogórek z „W Kontrze”. Ale nic nie jest jeszcze przesądzone – tłumaczył Jarosław Olechowski jeszcze kilka dni temu.

Galeria
9 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS