Zamknij

Maffashion ukarana przez Instagram za post o Samueli Górskiej. "Ban jest ponoć na zawsze"

19.07.2021 11:12
Maffashion
fot. VIPHOTO/East News

Maffashion skomentowała wypowiedź Samueli Górskiej z "Top Model", która ujawniła homofobiczne i antysemickie poglądy na wiecu Konfederacji. Blogerka nie kryła oburzenia na Instastories, lecz swoją relacją naraziła się na problemy. Instagram ukarał Maffashion za "mowę nienawiści". 

Skandaliczna wypowiedź Samueli Górskiej z "Top Model" wywołała potężne oburzenie w sieci. Internauci nie zostawiają suchej nitki na byłej uczestniczce show TVN, która przyznała się do homofobicznych i antysemickich poglądów. Sprawa jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych zarówno przez internautów, jak i znane osobistości. Na słowa modelki zareagowali także członkowie Konfederacji, którzy entuzjastycznie przyjęli deklarację instagramowej celebrytki. 

Ze współpracy z Samuelą Górską rezygnują kolejne marki modowe i projektanci. Le Prive, Kossie, Maciek Sieradzky i Kubota wydały oświadczenia, w których potępiły poglądy modelki i jednoznacznie dały do zrozumienia, że nie będą angażować jej do kolejnych kampanii. W podobnym tonie wypowiedziała się także Gosia Baczyńska. Projektantka zapewniła, że wizerunek Samueli Górskiej szybko zniknie ze strony internetowej jej atelier. 

Olga Kaczyńska z "Top Model" wzięła ślub. Kim jest jej mąż? [FOTO]

Maffashion ukarana przez Instagram za wpis o Samueli Górskiej

Na homofobię i agresywny nacjonalizm w przestrzeni publicznej nie daje zgody także Maffashion. Blogerka ostro skomentowała wypowiedź Samulei Górskiej za pośrednictwem Instastories, ale po kilku godzinach jej wpisy zostały usunięte przez administratorów serwisu. Maffashion została ukarana, ponieważ według Instagrama "szerzyła mowę nienawiści". 

Partnerka Sebastiana Fabijańskiego dowiedziała się, że jej profil nie pojawia się już wynikach wyszukiwania, ponadto Instagram uciął jej zasięgi.

Jeśli ktoś mnie obserwuje, to mu się pojawiam w wyszukiwarce. Jeśli natomiast nie dał obserwacji, a chce mnie wyszukać... po wpisaniu nie wyświetla się mój profil. Ktoś już tak miał? I wie, ile to trwa? - pytała zaskoczona Kuczyńska. 

Jedna z obserwatorek poinformowała blogerkę, że cofnięcie bana może nie być takie proste. 

Niestety według informacji nie da się nic z tym zrobić. Można pisać do IG, ale to nic nie daje. [...] ban jest ponoć na zawsze, albo na jakiś dłuższy czas, tzn. doradzają odpocząć od IG kilka tygodni - czytamy w poście do Maff.

Gwiazda Instagrama nie kryła zaskoczenia, ale mimo uciętych zasięgów nie zawahała się przypomnieć o tym, co myśli na temat nietolerancji i dyskryminacji. 

maff1
fot. Instastories:@maffashion_official
maf2e
fot. Instastories:@maffashion_official