Zamknij

Pokazał, jak księżna Diana wyglądałaby obecnie. Internauci oburzeni: "Obraźliwe, obraza pamięci" [FOTO]

22.09.2022 14:18
Księżna Diana
fot. screen: Instagram @alperyesiltas / YouTube The List

Turecki artysta postanowił pokazać, jak dziś wyglądałaby 61-letnia księżna Diana. Zdjęcie wykonane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji wywołało oburzenie. Zdaniem wielu osób to obraza czci księżnej. Wyszło aż tak źle?

Śmierć i pogrzeb Elżbiety II po raz kolejny zwróciły uwagę całego świata na brytyjską rodzinę królewską. Niemal zawsze, kiedy w mediach pojawia się temat monarchii, wracają wspomnienia tragicznie zmarłej księżnej Diany, jednej z najpopularniejszych postaci w historii dworu. Matka księcia Williama i księcia Harry'ego była uważana za osobę niezwykle ciepłą i dobrą, a Brytyjczycy ją uwielbiali. Niestety 31 sierpnia 1997 roku Diana zginęła w wyniku wypadku. Samochód wiozący księżną uciekał przed fotoreporterami i uderzył w filar tunelu. Diana zmarła w szpitalu w wyniku obrażeń wewnętrznych. Oczywiście przez ponad dwie dekady wokół wypadku narosło wiele spekulacji, mówiło się nawet o zamachu na życie księżnej.

Jak dziś wyglądałaby księżna Diana? Zdjęcie księżnej wywołało falę oburzenia

Wiele osób zastanawia się, jak dziś wyglądałaby 61-letnia księżna, gdyby nie zginęła w tragicznym wypadku. Turecki artysta Alper Yesiltas postanowił przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji stworzyć portret "współczesnej" Diany. Jego dzieło jednak wywołało kontrowersje, zdaniem wielu internautów Yesiltas zdecydowanie za mocno postarzył twarz Diany, która zawsze dbała o siebie. Pojawiły się nawet głosy, że portret obraża pamięć księżnej.

- To obraza pamięci Diany. Miałaby 61 lat. Była piękną i zamożną kobietą, co oznacza, że na pewno dbałaby o siebie. Zaprezentowałeś ją, jakby siedziała na słońcu przez 25 lat i paliła papierosy w przyczepie kempingowej w Mississippi. Twoje zdjęcia są niesamowite, ale to obraźliwe i nieodpowiedzialne.

- Diana miałaby dzisiaj tylko 61 lat i bardzo prawdopodobne, że wciąż dbałaby o siebie, więc wyglądałaby młodziej niż na zdjęciu.

- Duży błąd, ponieważ księżna Diana miałaby dzisiaj 61 lat i nie wyglądała na tak pomarszczoną. To mogłaby być księżna Diana, kiedy skończyła 70 lat.

- Absolutnie nie, Diana wygląda tu na 81, a nie 61 lat - czytamy.

Pod postem artysty rozgorzała gorąca dyskusja. Wy także uważacie, że Alper nieco przesadził z postarzaniem zdjęcia Diany?