Zamknij

Książę Karol rasistą? Jest oświadczenie w sprawie skandalu w brytyjskiej rodzinie królewskiej

29.11.2021 09:40
Książę Karol
fot. MICHAL ROZBICKI/East News

Książę Karol czynił rasistowskie uwagi pod adresem swojego wnuka? Pałac Buckingham skomentował doniesienia dotyczące rzekomego zachowania syna Elżbiety II i byłego męża księżnej Diany. Nie byłby to pierwszy skandal z udziałem członka brytyjskiej monarchii. 

Brytyjska rodzina królewska to najpopularniejsza monarchia na świecie, która traktowana jest z ogromnym szacunkiem, ale stała się także elementem popkultury. Królowa Elżbieta II i jej otoczenie, a także tak niezapomniani członkowie monarchii jak księżna Diana na dobre zapisali się w świadomości wielbicieli na całym świecie. Nie jest jednak tajemnicą, że w ostatnich latach o monarchii coraz częściej mówi się w związku z medialnymi skandalami. Ogromna w tym zasługa Meghan Markle i księcia Harry'ego. "Czarne owce" rodziny królewskiej nie cofają się przed ujawnianiem niewygodnych sekretów, a nawet medialnym atakowaniu pałacu.

Lista oskarżeń i skarg książęcej pary jest długa W rozmowie z Oprah Winfrey Meghan stwierdziła między innymi, że problemem miał być kolor skóry jej dziecka, ukochanego syna Archiego.

- Odbyła się rozmowa z Harrym na temat koloru skóry Archiego. Co to mogło znaczyć? - relacjonowała Meghan.

Okazuje się, że wątpliwości, mógł wyrażać ojciec Harry'ego i Williama, książę Karol. Takie informacje pojawiły się w książce "Brothers And Wives: Inside The Private Lives of William, Kate, Harry and Meghan" autorstwa Christophera Andersena. Pałac postanowił oficjalnie odnieść się do sprawy.

Książę Karol bał się o kolor skóry wnuka? Pałac komentuje doniesienia o rasistowskich uwagach syna Elżbiety II

- 27 listopada 2017 roku o 5 rano ogłoszono zaręczyny księcia Harry’ego i Meghan Markle. Kilka godzin później książę Karol usiadł do śniadania i powiedział do swojej żony Camilli: "Ciekawe, jak będą wyglądać ich dzieci?". Camilla była nieco zaskoczona tym pytaniem i odpowiedziała: "Cóż, jestem pewna, że absolutnie cudownie". Zniżając głos, Charles zapytał: "Chodzi mi o to, jaki może być kolor skóry ich dzieci" - czytamy.

Sam autor podkreślił jednak, że słowa księcia miały nie mieć rasistowskiego wydźwięku. Dopiero ubarwiane przed osoby powiązane z dworem miały stać się kontrowersyjne. Mimo to rzecznik Pałacu Buckingham w rozmowie z "The New York Times" oficjalnie oświadczył, że podobna sytuacja nie miała miejsca.

- To jest fikcja i nie warto jej komentować - stwierdził jednoznacznie.

Przypomnijmy, że książę Karol to postać, która niejednokrotnie wzbudzała emocje. Jego romans z Kamilą Parker-Bowles w czasie, gdy był mężem księżnej Diany, nadal jest głośno komentowany.