Zamknij

Książę Karol ma koronawirusa. Przebywa na izolacji

10.02.2022 15:14
Książę Karol
fot. Bartosz Krupa/ East News

Książę Karol po raz drugi ma koronawirusa. Następca tronu Wielkiej Brytanii po raz drugi uzyskał pozytywny wynik na obecność COVID-19. Obecnie musi przebywać na izolacji.

Książę Karol znów ma koronawirusa. To już drugi raz, gdy następca tronu Wielkiej Brytanii uzyskał pozytywny wynik i przechodzi COVID-19. Wcześniej zaraził się koronawirusem w 2020 roku.

"Dzisiaj rano Książę Walii uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 i obecnie izoluje się" – czytamy na oficjalnym koncie księcia Karola i jego żony księżnej Camilli na Twitterze. "Jego Królewska Wysokość jest głęboko rozczarowany, że nie może uczestniczyć w dzisiejszych wydarzeniach w Winchester i postara się jak najszybciej podać nowy termin swojej wizyty" – poinformował Clarence House.

Zobacz też: Skandal w rodzinie królewskiej. Książę Karol zdradza żonę ze słynną aktorką? Camilla jest wściekła

Książę Karol ma koronawirusa. Przebywa na izolacji

Mimo że Karol robił wszystko, aby nie zarazić się koronawirusem, nie udało mu się uciec przed chorobą. Zachowywał ostrożność w kontaktach z innymi i nie podawał ręki podczas spotkań,

Książę Karol przez tydzień przebywał sam w Szkocji, aby nie zarazić nikogo ze swoich bliskich. W wywiadach mówił, że choroba przebiegła bardzo łagodnie, jednak przez długi czas nie mógł odzyskać smaku ani węchu.

"Miałem dużo szczęścia, ponieważ w moim przypadku zakażenie przebiegało dość lekko. Jednak zachorowałem i jestem w pełni świadomy tego, co przechodzą ludzie mający koronawirusa" - zdradzał.

Warto podkreślić, że w grudniu 2021 roku zarówno książę Karol, jak i jego żona Kamila zostali zaszczepieni trzecią dawką szczepionki przeciw koronawirusowi.