Zamknij

Krzysztof Ziemiec zmiażdżony przez internautów za jeden wpis. „Staliście się wirtuozami propagandy”

17.08.2022 13:46
Krzysztof Ziemiec
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Krzysztof Ziemiec, wieloletni dziennikarz TVP, chętnie dzieli się z obserwatorami swoimi przemyśleniami oraz komentarzami do aktualnych wydarzeń. Na Twitterze opublikował jednak wpis, który rozwścieczył internautów. Odniósł się do katastrofy ekologicznej w Odrze.

Krzysztof Ziemiec zwrócił uwagę na katastrofę ekologiczną, jednak w dość osobliwy sposób. Sprawa w ostatnich dniach wywołuje ogromne zamieszanie, nie tylko wśród polityków i osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo fauny i flory. Internauci dywagują, co mogło być powodem tak ogromnego pomoru ryb, ptaków i ssaków. Przerzucają się też argumentami, kto może być za to odpowiedzialny. Dziennikarz TVP nazwał ich „ekspertami”.

Zobacz także: Holecka przeprowadziła wywiad z Błaszczakiem. Internauci grzmią: „Prawie zapomniała tekstu pod tę ustawkę”

Krzysztof Ziemiec zakpił z katastrofy ekologicznej?

Dziennikarz TVP zwrócił uwagę na to, że Polacy byli już ekspertami od koronawirusa, inflacji czy wojny w Ukrainie. W końcu to najgorętsze i najbardziej dyskusyjne tematy ostatnich miesięcy. Aktualnie katastrofa ekologiczna wywołuje największe poruszenie.

- Po zdrowiu, inflacji, działaniach wojennych, większość rodaków stała się szybko ekspertami z zakresu zanieczyszczeń i ochrony wody. Zaledwie w ciągu dwóch lat. Zdolny naród! - napisał na Twitterze Krzysztof Ziemiec.

Pod jego wpisem pojawiły się setki komentarzy. Internauci nie byli zadowoleni z tego kpiącego wpisu, dlatego posypał się ogrom ripost pod adresem dziennikarza. Inni próbowali go przekonać, że to nie jest temat do ironizowania.

- Typie, Ty popatrz lepiej na waszych ekspertów XD - skwitował internauta.

- Nie trzeba być żadnym ekspertem, żeby widzieć pływające do góry brzuchem zdechłe ryby, drożyznę w sklepach, inflację i drastyczne podwyżki rat kredytowych i leasingowych - podsumowała kolejna osoba.

- Jak dobrze rozumiem, 200 tys. nadmiarowych zgonów Pana mocno bawi? - zapytano dziennikarza.

- Czy Pan potrafi czytać ze zrozumieniem? Jeśli nie, to proszę wolniej i jeszcze raz przeczytać co napisałem. Powodzenia - odpowiedział Krzysztof Ziemiec.

- Wy w kilka miesięcy staliście się wirtuozami propagandy. Nic tego nie przebije - czytamy.

- Jakimowicz i Madzia Ogórek mogą być ekspertami od wszystkiego i to dodatkowo w TVP? Pewnie bardzo zdolni ludzie, co? BTW: ciążą na sumieniu te kłamstwa i oszczerstwa, wypowiadane codziennie o 19:30? Dasz radę patrzeć w lustro bez odruchu wymiotnego? - punktował inny komentujący.

Pasek TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Wiadomości/screen