Zamknij

Krzysztof Rutkowski zniesmaczył zdjęciem. Detektyw "lansuje się" z kocykiem na śmierci Madzi z Sosnowca [FOTO]

17.01.2022 14:19
Krzysztof Rutkowski
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER/EAST NEWS

Niedługo minie 10 lat od śmierci Magdy Waśniewskiej z Sosnowca. Krzysztof Rutkowski postanowił wrócić do sprawy w programie TVN "Uwaga". Swój występ promuje na Instagramie, pozując jak gwiazdor z dziecięcym kocykiem, jednoznacznie kojarzącym się z tragedią w Sosnowcu. "Makabra!" - komentują zdjęcie internauci. 

W styczniu mija 10 lat od śmierci kilkumiesięcznej Magdy z Sosnowca. Sprawa wstrząsnęła całą Polską. W poszukiwania dziewczynki, której matka, Katarzyna Waśniewska, twierdziła, że dziecko zostało porwane, zaangażowały się ogólnopolskie media, policja i lokalna społeczność. Wkrótce do akcji wkroczył prywatny detektyw Krzysztof Rutkowski i sprowokował Waśniewską do wyznania, że dziecko nie żyje.

Kobieta powiedziała detektywowi, że córka wyśliznęła jej się z kocyka i uderzyła główką w próg, co miało spowodować zgon. Ze strachu upozorowała porwanie. Wskazała też miejsce ukrycia zwłok. Jednak w toku śledztwa udowodniono, że Waśniewska zaplanowała zabójstwo Madzi. Najpierw próbowała zatruć ją czadem, a gdy to się nie udało, 24 stycznia 2012 rzuciła dzieckiem o podłogę, a następnie je udusiła. Katarzyna Waśniewska została skazana na 25 lat więzienia. 

Krzysztof Rutkowski nawiązuje do sprawy Madzi z Sosnowca zdjęciem z kocykiem

Krzysztof Rutkowski do dziś poczytuje sobie sprawę Magdy z Sosnowca za swój wielki sukces, mimo że policja i eksperci oficjalnie odcięli się od jego ustaleń i potępili jego metody prowadzenia śledztwa. Po 10 latach od tragedii słynny detektyw postanowił przypomnieć o swoich zasługach w programie TVN "Uwaga". Na swoim profilu zamieścił jednak wyjątkowo niesmaczną zapowiedź, do której dodał zdjęcie, jak odziany niczym gwiazdor pozuje z kocykiem kojarzącym się ze sprawą zamordowanej dziewczynki.

Witam Was pięknie w niedzielny wieczór. A po całodziennym nagraniu dla TVN "Uwaga" pytanie do wszystkich moich fanów: jaki program przygotowuję? "Kulisy Sławy", sprawa porwanych dzieci z Polski do Pakistanu, gdzie ostatnio działałem, a może wróciła słynna sprawa Madzi z Sosnowca? A dla wtajemniczonych, co to jest za koc? Pozdrawiam Was mega - zagaił niczym showman z teleturnieju Rutkowski. 

W komentarzach zagotowało się od krytycznych wpisów. 

Serio??? Lans z kocykiem zamordowanej Madzi z Sosnowca? Po co to zdjęcie i kretyńskie pytanie jak z jakiegoś audiotele? Makabra!!!

Człowieku, Ty jesteś ludzką hieną...

Co trzeba mieć w tym pustym łbie... Brak słów. 

Serio TVN promujecie takich ludzi? Przecież to chore!

Też uważacie, że słynny detektyw przesadził tym postem?

John Lennon Selena Andrzej Zaucha
10 Zobacz galerię
fot. AFP/East News, Polaris/East News, Youtube screen (Andrzej Zaucha)