Zamknij

Krystyna Janda zaatakowana w „Wiadomościach” TVP. „Całkowicie rozjeżdża się z rzeczywistością”

19.01.2022 15:52
Krystyna Janda wiadomości TVP
fot. Screen Wiadomosci TVP wyd. z dn. 18.01.2022, Instagram tojajanda

Krystyna Janda kilka dni temu wywołała prawdziwą burzę, kiedy to dodała zdjęcie z krótkich wakacji z Hiszpanii. Internauci wytknęli jej żalenie się na wszechobecną drożyznę, w przypadku gdy stać ją na wypad za granicę. Jakby tego było mało, „Wiadomości” TVP poświęciły aktorce miejsce w materiale zatytułowanym „Za granicą zdrowego rozsądku”.

Krystyna Janda po opublikowaniu wpisu musiała liczyć się z krytyką internautów. Mnóstwo osób namawiało ją, żeby została w Hiszpanii, przystopowała z hipokryzją i żeby przygarnęła kilku imigrantów, o których wspominała w mediach społecznościowych.

Niektórzy uświadamiali aktorkę, że Hiszpania również mierzy się z pandemią, zgonami, powszechną drożyzną, a także napływem imigrantów. W „Wiadomościach” TVP dopiekli jej Tomasz Sakiewicz, Jacek Karnowski i Karol Gac.

Zobacz także: Burza po wypowiedzi Krystyny Jandy o ucieczce z Polski. "Hipokryzja level master"

Krystyna Janda ostro skrytykowana w „Wiadomościach” TVP

- Jutro wracam do Polski, tam 500 zgonów dziennie i uchodźcy, dzieci umierają na granicy, ja uciekłam na 5 dni bo straciłam wszelki sens. Wracam go odzyskać – napisała na Instagramie Krystyna Janda, dodając zdjęcie pod palmami. Tyle wystarczyło, aby pojawiła się w „Wiadomościach”.

- 15 stopni na plusie, słońce, plaża i piękne morze. Pod kątem pogody to idealne miejsce na odskocznię od szarej styczniowej pluchy, ale to bynajmniej nie pogoda była oficjalnym powodem wycieczki Krystyny Jandy do Hiszpanii – usłyszeli widzowie „Wiadomości” we wtorkowym wydaniu.

Co w takim razie było powodem wyjazdu? Według wpisu Krystyny Jandy podreperowanie zdrowia psychicznego i odpoczęcie od wydarzeń w kraju. Tomasz Sakiewicz stwierdził, że aktorka wybrała feralne miejsce na wypoczynek, ponieważ Hiszpania „źle sobie radziła i radzi” z koronawirusem.

Nie jest to prawdą, ponieważ Hiszpania, która walczy z wariantem Omikron, odnotowuje trzykrotnie niższą liczbę zgonów w porównaniu z Polską. W dodatku już 80% tamtejszych obywateli jest zaszczepionych obiema dawkami, z czego prawie 40% również trzecią.

Z kolei Karol Gac wytknął, że w wyjeździe nie byłoby nic złego, gdyby nie został wykorzystany jako atak polityczny – w dodatku nieudany i o kpiącej narracji. Słowa Krystyny Jandy „rozjeżdżają się z rzeczywistością”.

To jest na pewno ucieczka przed jakimiś własnymi wyobrażeniami

Materiał został „uatrakcyjniony” przebitkami uchodźców z Afryki, usiłujących dostać się do Hiszpanii. W materiale „Wiadomości” stwierdzono, że kraj, w którym przebywa aktorka, nie radzi sobie z imigrantami – walczą z ich napływem stawiając sześciometrowy płot. Poza tym kilka tysięcy osób utonęło, zanim stanęło na suchym lądzie.

Po tej wstawce nadszedł czas na wypowiedź kolejnego eksperta. Głos zabrał Jacek Karnowski, którego zdaniem aktorka ucieka „przed jakimiś własnymi wyobrażeniami”.

- To jest na pewno ucieczka przed jakimiś własnymi wyobrażeniami i pokraczną wizją naszej rzeczywistości, w której to, co realne, miesza się z tym, co wymyślone – mówił Jacek Karnowski.

Polskie gwiazdy
10 Zobacz galerię
fot. East NEWS