Zamknij

Burza po wypowiedzi Krystyny Jandy o ucieczce z Polski. "Hipokryzja level master"

18.01.2022 13:03
Krystyna Janda
fot. TRICOLORS/East News

Krystyna Janda poinformowała, że "ucieka z Polski" do Hiszpanii. Wyjazd trwał tylko 5 dni, ale aktorka zdążyła podnieść ciśnienie swoim komentarzem na temat sytuacji w ojczyźnie. Internauci wypominają jej niedawne utyskiwania na drożyznę, przez którą musiała mrozić chleb. 

Krystyna Janda jest nie tylko jedną z najwybitniejszych polskich aktorek, ale także popularną komentatorką życia społecznego. Założycielka warszawskiego Teatru Polonia niejednokrotnie wzbudzała kontrowersje sowimi wypowiedziami na temat sytuacji w Polsce. Przed rokiem w styczniu Janda stała się bohaterką afery szczepionkowej, przyjmując preparat "poza kolejką" (dawki należały się wówczas osobom z "grupy 0"). Aktorka ponownie podburzyła opinię publiczną, gdy w jednym z wywiadów domagała się bezwzględnego traktowania osób niezaszczepionych, w tym zakazania im pracy. Przed paroma tygodniami wokół gwiazdy znowu zawrzało. Krystyna Janda żaliła się na okropną drożyznę i wyznała, że aby zaoszczędzić na żywności, porcjuje i zamraża chleb

Krystyna Janda utyskuje na Polskę wypoczywając w Hiszpanii 

Tymczasem aktorka wybrała się na kilka dni do hiszpańskiej Marbelli. Jak napisała na Instagramie, zrobiła to "dla zdrowia psychicznego". Gdy wywczas dobiegł końca, Janda smutno skonstatowała, że musi wracać do "polskiego piekiełka", gdzie padają kolejne rekordy zakażeń, szaleje drożyzna, a na granicy umierają uchodźcy. 

Jutro wracam do Polski, tam 500 zgonów dziennie i uchodźcy, dzieci umierają na granicy, ja uciekłam na 5 dni, bo straciłam wszelki sens. Wracam go odzyskać - napisała na Instagramie. 

Okazało się, że jak nikt inny rozumie ją Agata Młynarska, która sama niedawno na jakiś czas wyprowadziła się do Hiszpanii. 

Krysiu, obawiam się, że tu niestety go nie odzyskasz… tu się go dojmująco traci - podkreśliła prezenterka. 

Antyfani Krystyny Jandy natychmiast przystąpili do komentowania i już tradycyjnie w "życzliwy" sposób polecili gwieździe nie wracać do kraju. Część wypominała aktorce, że przed paroma tygodniami narzekała na chude czasy, a teraz zafundowała sobie wakacje w Hiszpanii. Ponadto zwrócili uwagę, że tak wychwalany przez Jandę raj na południu Europy też boryka się z wysoką inflacją i kryzysem migracyjnym. 

Jeszcze niedawno mroziła pani chleb, bo taki był drogi, a teraz wakacje w Hiszpanii. Hipokryzja level hard.

A chleb mrożony Pani zabrała ze sobą? W Hiszpanii jest droższy.

Hiszpania też walczy z migrantami i mają mur. Wie Pani o tym?

I uciekła pani do kraju, w którym dzienna liczba zachorowań to około 160 tys. i stoi wielki płot kolczasty chroniący przed imigrantami... 

Pozwolę sobie delikatnie zauważyć, że jakieś 80 km od miejsca, w którym się Pani znajduje, migranci od lat szturmują płot w Ceucie, próbując dostać się do Hiszpanii.

Krystyna Janda nie odpowiedziała na żaden z komentarzy. Rozumiecie rozterki artystki, czy przesadza? 

Gwiazdy skrytykowane za narzekanie na niskie emerytury. "Odprowadzali po 14 gr miesięcznie"

Gwiazdy, które zmarły z powodu koronawirusa lub powikłań
19 Zobacz galerię
fot. JOEL SAGET/AFP/East News / Artur Zawadzki/REPORTER / AFP/EAST NEWS