Zamknij

Królowe życia: zapadła decyzja ws. programu. KRRiT rozpatrzyła 250 skarg

09.06.2022 13:19
Królowe życia
fot. screen Instagram megakot.pl

Na program stacji TTV „Królowe życia” jeszcze w styczniu tego roku posypały się gromy. Wszystko przez jednego z uczestników: Arkadiusza „Megakota” Zwierzyńskiego. Na jaw wyszło, że utrzymywał kontakty z o wiele młodszymi od siebie kobietami, ale również, że bierze narkotyki. Kiedy dziennikarza przypatrzyli się jego przeszłości, okazało się, że cztery byłe partnerki nie żyją. Po tym głośnym skandalu widzowie mieli dość i wysyłali do KRRiT skargi m.in. na „Megakota” czy Dagmarę Kaźmierską.

Na „Królowe życia” wpłynęło 250 skarg od widzów. Byli oburzeni, że telewizja TTV promuje osoby zażywające narkotyki czy trudniące się w przeszłości sutenerstwem. Według nich nie jest to przykład dla młodzieży ani nikogo innego, a do programu zdecydowanie powinni zostać zaproszeni inni, mniej skandaliczni celebryci. Wiadomo już, że postępowanie KRRiT zostało zakończone.

Zobacz także: Królowe życia: Dagmara Kaźmierska po zawieszeniu formatu zostanie aktorką? Pojawi się w filmie [FOTO]

Królowe życia: KRRiT podjął decyzję w sprawie kary

- Głównym zarzutem w skargach skierowanych do regulatora, było promowanie osób z kryminalną przeszłością. Przeprowadzone postępowanie, w oparciu o materiały poemisyjne, nie wykazało obecności treści, które, tak jak stanowią przepisy, w szczególności propagowałyby działania sprzeczne z prawem, postawy i poglądy sprzeczne z moralnością i dobrem społecznym, z polską racją stanu lub zagrażające moralnemu rozwojowi małoletnich – powiedziała Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT, w rozmowie z portalem „Wirtualnemedia.pl”.

Dodała, że w odcinkach, które przeanalizowano, nie występowały treści sprzeczne z prawem. Tym samym nie doszło do naruszenia ustawy o radiofonii i telewizji oraz wydanych rozporządzeń. Nie znaleziono podstaw do podjęcia dodatkowych działań.

- Takie stanowisko Krajowa Rada zajmuje we wszystkich sprawach, w których zarzuty odnoszą się do kwestii pozaekranowych i pozaemisyjnych, czyli nieprzedstawionych w nagraniu danej audycji – powiedziała rzeczniczka KRRiT.

Bohaterów programu „Królowe życia” i tak nie zobaczymy na antenie. Po sześciu latach produkcja została zawieszona. 2 czerwca wyemitowano ostatni odcinek, jednak nie jest wykluczone, że show jeszcze wróci na antenę.

- Nie wykluczamy powrotu w kolejnych sezonach. Natomiast jeszcze w tym roku bohaterowie "Królowych życia" pojawią się w innych programach realizowanych na zlecenie TTV – poinformowało biuro prasowe TVN.

Dagmara Kaźmierska
10 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News