Zamknij

Damian z "Królowych życia" w końcu usłyszał diagnozę. Podejrzewano, że ma nowotwór

27.01.2022 14:39
Leon van Nispen i Damian Antczak
fot. Instagram:@damian_drdamian

Damian Antczak-van Nispen z "Królowych życia" jakiś czas temu dowiedział się, że ma niepokojące zmiany w płucach. Były już bohater programu TTV bał się, że to nowotwór, zwłaszcza że miał w rodzinie podobną historię. Po dodatkowych badaniach lekarz postawił diagnozę. 

Damian Antczak-van Nispen pojawił się w 9. sezonie programu "Królowe życia" razem ze swoim mężem, Leonem van Nispenem. Panowie mieli niejako zastąpić widzom Gabriela Seweryn i Rafała Grabiasa, którzy ze względu na rozstanie wycofali się z programu.

Widzów szybko zaciekawił nowy duet. Damian jest z wykształcenia lekarzem specjalistą w zakresie anestezjologii, a także lekarzem medycyny estetycznej prowadzącym własną klinikę w Gdańsku. W działalności pomaga mu Leon, który zajmuje się marketingiem i PR-em. Prywatnie królowie życia stanowią zgraną i kochającą się parę, a swoje szczęście przypieczętowali w 2019 roku, legalizując związek w Holandii, skąd pochodzi Leon.

Królowe życia: Damian Antczak-van Nispen bał się, że ma nowotwór 

Niestety widzowie "Królowych życia" musieli ostatnio pożegnać się z Damianem i Leonem, ale nadal mogą ich obserwować na Instagramie, gdzie sympatyczna para działa dość intensywnie. Jak widać na zdjęciach, obaj przykładają dużą wagę nie tylko do wyglądu, ale także zdrowia. Dla Damiana jest to też niejako konieczność wynikająca z historii nowotworowej w rodzinie - dziadek lekarza  zmarł na raka płuc.

Damian regularnie poddaje się badaniom. Niedawno podczas rutynowej kontroli dowiedział się, w jego płucach widać guzki wielkości trzech milimetrów. Niestety lekarz nie wykluczył, że zmiany mogą mieć związek z namnażaniem się komórek rakowych. 39-latek poważnie się przestraszył, że odziedziczył chorobę po dziadku i natychmiast wykonał dodatkowe badania. Po kilku dniach niepewności Damian w końcu poznał diagnozę. 

Okazało się, że guzki to pozostałość po zakażeniu covidem albo po zapaleniu płuc. W każdym razie... to nie rak - przekazał fanom. 

Najgorsze zostało już wykluczone, lecz Damian będzie musiał jeszcze sprawdzić stan swoich płuc, poddając się m.in. badaniu obrazowemu. 

Prince Charming: Jacek Jelonek i Oliwer Kubiak o adopcji dziecka. "Ja chciałbym mieć dzieci"
 

Polskie gwiazdy
10 Zobacz galerię
fot. East NEWS