Zamknij

13-latka z czwartą z rzędu nagrodą Bestsellerów Empiku. Kim jest Nela Mała Reporterka?

Redakcja
15.02.2019 11:45
13-latka z czwartą z rzędu nagrodą Bestsellerów Empiku. Kim jest Nela Mała Reporterka?
fot. VIPHOTO/East News

13-letnia Nela, autorka serii książek podróżniczych dla dzieci, może cieszyć się z kolejnego sukcesu. Po raz czwarty z rzędu została wyróżniona nagrodą Bestsellerów Empiku.

Nela Mała Reporterka to prawdziwy fenomen na krajowym rynku wydawniczym i doskonały przykład na to, że świetne książki dla dzieci może pisać...dziecko. Pierwsze dzieło młodej pisarki ukazało się w 2014 roku, gdy Nela miała zaledwie 8 lat. Aktualnie 13-latka ma na swoim koncie 12 książek, w tym wydaną w 2018 roku „Nelę na wyspie rajskich ptaków”.

Mała reporterka jest bohaterką i narratorką dziecięcych książek opisujących jej wyprawy do egzotycznych krajów. Podróżuje z rodzicami po całym świecie i z ich redaktorską pomocą opisuje swoje wyprawy. Książki Neli, łączące dziecięce przygody i wartości edukacyjne, stały się niezwykle popularne, a „Nela na kole podbiegunowym” decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej z 2016 roku została włączona do kanonu lektur szkolnych jako pozycja uzupełniająca dla klas ósmych. Młoda pisarka występuje także w programie telewizyjnym emitowanym przez TVP ABC.

Poznaj najpiękniejsze miejsca na Ziemi z Podróżami Radia ZET

Nela Mała Reporterka
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Nela Mała Reporterka z nagrodą Bestsellerów Empiku

13 lutego odbyła się dziewiętnasta gala Bestsellerów Empiku, nagrody przyznawanej najbardziej poczytnym autorom. W kategorii „literatura dziecięca” Nela po raz kolejny okazała się bezkonkurencyjna. Za „Nelę na wyspie rajskich ptaków” otrzymała czwartą nagrodę z rzędu.

– To opowieść o mojej wyprawie na Papuę Nową Gwineę, gdzie szukam w dżungli rajskich ptaków, niebezpiecznego kazuara (nazywanego współczesnym dinozaurem) czy kangurów nadrzewnych, a pod wodą nurkuję z rekinami i badam wraki japońskich samolotów z czasów drugiej wojny światowej. Ta nagroda to bardzo duże wyróżnienie, bo jest przyznawana przez czytelników.

Niestety, autorka nie mogła odebrać statuetki osobiście, pochłania ją kolejna przygoda. 13-latka przebywa na Antarktydzie, gdzie przygotowuje się do nurkowania w zimnych wodach. Wiemy więc, gdzie Nela zabierze nas w swojej kolejnej książce.

RadioZET.pl/MF