Zamknij

Kinga Rusin pisze do Andrzeja Dudy: "Oczekuję publicznego potępienia przez Pana praktyk TVP"

Sylwia Wamej
20.02.2020 10:56
Kinga Rusin
fot. Tomasz Jastrzebowski/ Reporter/East News

Kinga Rusin jest oburzona tym, co dzieje się w Telewizji Polskiej. Dziennikarka TVN zaapelowała do samego prezydenta - Andrzeja Dudy, aby ten publicznie potępił praktyki TVP. Chodzi oczywiście o reportaż o niej samej, ale również o inne materiały "szkalujące, wyszydzające, kłamiące i szczujące na osoby publiczne i przedstawicieli zawodów, cieszących się do tej pory wielkim społecznym zaufaniem".

Kinga Rusin zaapelowała do prezydenta Andrzeja Dudy

Kinga Rusin opublikowała nowy post na Instagramie, w którym zaapelowała do prezydenta - Andrzeja Dudy. Dziennikarka wierzy, że prezydent zwróci uwagę na to, co dzieje się w Telewizji Polskiej.

"Niedawno składał Pan na twitterze gratulacje z okazji obrony pracy na uniwersytecie przez moją córkę. Chcę wierzyć, że nie był to tylko gest kampanijny, a osobisty. Dlatego tak samo zwracam się do Pana Prezydenta osobiście, choć w przestrzeni publicznej" - zaczyna swój wpis Kinga Rusin.

Dziennikarka liczy na to, że Andrzej Duda jako osoba, która zwraca uwagę na hejt, odniesie się w jakikolwiek sposób do praktyk stosowanych przez Telewizję Polską. Dziennikarka domaga się od prezydenta stanowiska w sprawie hejtu TVP.

"W kontekście wczorajszego wezwania Pana Prezydenta, aby zachować szacunek i powstrzymać się przed hejtem: czy widział Pan skandaliczny materiał o mnie w Wiadomościach TVP? A inne tworzone tam żenujące materiały szkalujące, wyszydzające, kłamiące i szczujące na osoby publiczne i przedstawicieli zawodów, cieszących się do tej pory wielkim społecznym zaufaniem? Jakie jest Pana STANOWISKO NA TEMAT HEJTU W TVP, jako kandydata na Prezydenta oraz jako obecnego Prezydenta, który ma przecież szczególne prerogatywy w sprawie mediów?
W związku z Pana wczorajszą deklaracją, oczekuję, podobnie jak miliony Polaków, publicznego potępienia przez Pana takich praktyk TVP.
Czy odetnie się Pan od tego hejtu TVP, wetując ustawę o przekazaniu 2 mld na jej działania? Nie formalne „odesłanie do Trybunału Konstytucyjnego”, ale tylko veto pokaże Pana stosunek do hejtu.
Istnieje obawa, że jeśli Pan podpisze tę ustawę lub odeśle ją do „Trybunału Konstytucyjnego” (a ten się na nią oczywiście „zgodzi”) miliony Polaków uznają, że każdy kolejny hejterski materiał TVP pójdzie też na Pana konto.
Odpowiedzią Pana Prezydenta będzie decyzja co do wyżej wymienionej ustawy" - apeluje Kinga Rusin.

Kinga Rusin chce pozwać TVP

Kinga Rusin zapowiedziała niedawno, że pozwie TVP za skandaliczny materiał o niej samej, dotyczący słynnego zdjęcia z Adele. W materiale wypowiadał się m.in. Piotr Zelt, który stwierdził, że jego wypowiedź dla Telewizji Polskiej została zmanipulowana.

 

RadioZEt.pl/SW