Zamknij

Karolina Brzuszczyńska z "Top Model" błaga o pomoc dla umierającego brata. "Ma żonę i dwie córki, musi żyć"

18.05.2022 21:04
Karolina Brzuszczyńska
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER/EAST NEWS

Karolina Brzuszczyńska pragnie uratować ciężko chorego brata. Była uczestniczka "Top Model" zaapelowała do ludzi dobrej woli, by pomogli jej zebrać pieniądze na specjalistyczne leczenie. Pilnie potrzebuje aż 1,5 mln złotych. 

Karolina Brzuszczyńska brała udział w castingu do 9. edycji programu "Top Model". Towarzyszyła jej partnerka Agnieszka Skrzeczkowska. Jury dało obu dziewczynom szansę na zaprezentowanie się w strojach kąpielowych, ale do programu przeszła tylko Agnieszka. Karolina jest trenerką personalną i zawodniczką mieszanych sztuk walki, ponadto jest popularną w sieci influencerką, prowadzącą ze swoją ukochaną kanał na YouTube "Power Girls". 

Karolina Brzuszczyńska zbiera pieniądze na leczenie chorego brata

Ostatnio na profilu Karoliny Brzuszczyńskiej pojawiła się przykra informacja. 44-letni brat sportsmenki, Paweł, walczy ze śmiertelną białaczką limfiblastyczną, czyli ostrą postacią nowotworu krwi. Choroba rozwija się w szybkim tempie, a dotychczasowe metody leczenia, w tym przeszczep, nie przyniosły poprawy. Jedyną nadzieją dla Pawła jest specjalistyczna terapia CAR-T CELL, lecz jej koszt przekracza możliwości finansowe rodziny. 

Mój brat umiera… musimy w bardzo krótkim czasie uzbierać 1,5 mln złotych na jego leczenie. Mamy za mało czasu, by uzbierać tak dużą kwotę własnymi środkami, dlatego proszę Was o pomoc - zaapelowała na Instagramie była uczestniczka "Top Model".

Choć staram się dawać Wam tutaj dużo pozytywnej energii, to moje życie od roku jest sinusoidą. W marcu 2021 mój brat w trakcie oddawania krwi jako honorowy dawca został skierowany do szpitala. Wykryto u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. W ciągu tego roku mój brat był kilkukrotnie jedną nogą po drugiej stronie. A my z rodziną czekaliśmy tylko na wieści ze szpitala. Po kolei każda z metod leczenia okazywała się nieskuteczna. Aż przyszedł czas na przeszczep, którego dawcą była moja siostra. Wpierw zaczął nabierać sił i pod koniec marca został wypuszczony ze szpitala. Kilka dni temu w trakcie badań kontrolnych okazało się, że przyczep się nie przyjął… Otrzymaliśmy informację, że jedyną nadzieją dla mojego brata jest terapia CAR-T. Jest bardzo droga, ale ma wysoką skuteczność. Każdego dnia mój brat jest coraz słabszy, wiec czasu mamy coraz mniej… - pisze Karolina.

Mój brat ma żonę i dwie córki, dla których chce, musi żyć. Nie znam tak dobrodusznej i oddanej osoby jak mój braciszek. To człowiek anioł. Zawsze wszystkim pomagał bezinteresownie. Jest honorowym dawca krwi i dawcą szpiku, a teraz sam potrzebuje pomocy - przekazała pod serią rodzinnych zdjęć. 

Zbiórka na leczenie brata Karoliny Brzuszczyńskiej odbywa się na stronie Pomagam.pl i potrwa do końca maja. Internauci już ruszyli z wpłatami, co niezwykle cieszy. Trzymamy kciuki, żeby udało się zebrać potrzebną kwotę.