Zamknij

Kamila Szczawińska ofiarą znanego fotografa? Wspomniała nastoletnią sesję zdjęciową. "Obrzydliwe i stresujące"

Maciej Friedrich
01.08.2022 13:46
Kamila Szczawińska
fot. screen: Instagram @kamilaszczawinska

Kamila Szczawińska, znana z występu na parkiecie "Tańca z gwiazdami", wspomniała sesję zdjęciową, w której brała udział w wieku 19 lat. Zdaniem modelki znany fotograf pozwalał sobie na zbyt wiele.

Kamila Szczawińska to popularna polska modelka, która może pochwalić się sukcesami nie tylko w naszym kraju, ale także poza jego granicami. Karierę w modelingu rozpoczęła w 2001 roku i szybko zaczęła odnosić sukcesy. Jej talent i urodę doceniono w Mediolanie, współpracowała z najbardziej prestiżowymi markami takimi jak Chanel, Christian Dior czy Gucci. Promowała domy mody w Nowym Jorku i Paryżu, a znany projektant Roberto Cavalli uznał ją za jedną ze swoich muz. W 2007 roku zawiesiła karierę, by móc poświęcić się rodzinie, prywatnie jest mamą dwóch córek i syna. Nawiązała jednak współpracę z polskimi projektantami, występując na pokazach między innymi Dawida Wolińskiego.

Medialną popularność w naszym kraju Kamila zawdzięcza także udziałowi w 3. edycji "Tańca z gwiazdami" emitowanej na antenie Polsatu oraz występowi z "Agent - Gwiazdy". W 2016 roku wydała książkę kucharską "Kuchnia dla całej rodziny". Nadal jednak największą rozpoznawalność zawdzięcza pracy modelki, która pozowała przed obiektywami największych fotografów świata. Niestety, współpracę z jednym z nich Szczawińska wspomina bardzo źle. Mowa tu o Helmucie Newtonie i sesji dla magazynu "Vogue".

ZOBACZ TAKŻE:  Polskie gwiazdy, które ujawniły, że doświadczyły przemocy [GALERIA]

Kamila Szczawińska o wulgarnej sesji dla "Vogue". Modelka miała zaledwie 19 lat

Jednym ze znanych fotografów, dla których pozowała Kamila Szczawińska, był Helmut Newton znany ze współpracy z największymi światowymi sławami takimi jak Naomi Campbell, Madonna, Claudia Schiffer czy Angelina Jolie. Niestety, sesja zdjęciowa dla włoskiej edycji prestiżowego magazynu "Vogue" dla modelki jest bliższa traumie niż zawodowemu sukcesowi. Mając zaledwie 19 lat, miała być niemal przymuszana do wulgarności.

- Pamiętam sesję z Helmutem Newtonem do włoskiego "Vogue'a", na której czułam się okropnie. Miałam 19 lat i była to pierwsza naga sesja, dlatego mówiono mi, że mam robić wszystko, co oni mi każą, bo fotograf to gwiazda. Agencja miała ogromną presję, żeby to wykorzystać - cytuje słowa Kamili portal Pudelek.

Szczawińska przyznała, że czuła się, jak podczas sesji erotycznej i zmagała się z ogromnym stresem.

- Czułam się trochę jak podczas sesji do "Playboya" i trudno było mi zrozumieć, że jest ona do włoskiego "Vogue'a". Sesja do "Vogue'a" była wulgarna i nieadekwatna do mojego wieku, fotograf miał takie widzimisię, żeby zobaczyć 19-latkę w takiej wersji, że było to dla mnie obrzydliwe i stresujące - czytamy.

Miejmy nadzieję, że żadna młoda modelka nie będzie musiała mierzyć się z takimi wspomnieniami.