Zamknij
Jurorzy Idola
  • leszczyński 2
  • leszczyński
  • Cygan 2
  • 8 Zobacz
fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/East News

Kuba Wojewódzki, Jacek Cygan, Robert Leszczyński i Elżbieta Zapendowska– to przed nimi drżeli ze strachu setki uczestników Idola. Ich opinia mogła zaważyć na przyszłej karierze. Zobacz zdjęcia jurorów pierwszej edycji Idola.

Od pierwszej edycji Idola minęło już 18 lat. O niektórych uczestnikach dawno zapomnieliśmy, niektórzy dobrze wykorzystali swoje pięć minut i dalej robią karierę. Co jednak działo się z jurorami pierwszego polskiego talent show?

Elżbieta Zapendowska była jurorem we wszystkich edycjach programu. To jej zdanie dla wielu aspirujących piosenkarzy było najważniejsze. Jest najbardziej znanym w Polsce krytykiem muzycznym i specjalistą od emisji głosu. Jej uczniami byli m.in. Edyta Górniak, Doda czy Łukasz Zagrobelny. Po Idolu była jurorem jeszcze w „Must be the music” i „Jak oni śpiewają”. Obecnie prowadzi własną szkolę muzyczną.

Elżbieta Zapendowska skrytykowała Martyniuka. Zenek: "Nie wiem, kim jest ta pani"

Robert Leszczyński to również krytyk, alei dziennikarz muzyczny. Swoją karierę zaczynał w „Gazecie Wyborczej”. Był jurorem czterech edycji Idola. Zmarł w 2015 roku na skutek nieleczonej cukrzycy.

Kuba Wojewódzki wspomina Roberta Leszczyńskiego. Wzruszające zdjęcie gwiazd "Idola"

Jacek Cygan znany jest przed wszystkim jako autor tekstów piosenek. Napisał wiele tekstów do utworów, które stały się hitami. m.in. „Wypijmy za błędy” dla Ryszarda Rynkowskiego, czy „Wszystko ma swój czas” dla zespołu Perfect. W Idolu był jurorem przez cztery edycje programu.

Kuba Wojewódzki dalej jest jednym z najbardziej rozpoznawalnym dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. Trzykrotnie był jurorem w programie Idol oraz raz w jego światowej wersji – World Idol, gdzie konkurowali ze sobą zwycięzcy programów z różnych krajów. Był jurorem również w innych programach; „Mam Talent”, „X-Factor”, czy „Mali Giganci”. Dalej prowadzi swój talk-show „Kuba Wojewódzki” na antenie TVN.