Zamknij

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy obchodzą 42. rocznicę ślubu. Były prezydent zdobył się na szczere wyznanie

23.11.2021 15:47
Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy
fot. Jan Bielecki/East News

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy są małżeństwem od 42 lat. Z okazji zbliżającej się rocznicy ślubu były prezydent podsumował swój związek w rozmowie z tabloidem. Wyznał też, co szykuje dla żony w ramach prezentu. 

Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski do dziś cieszą się olbrzymią sympatią wśród Polaków. Były prezydent RP i jego żona stali się pierwszą parą prezydencką, która wniosła do Pałacu powiew klasy i światowego życia. Przez dwie kadencje Kwaśniewskim udało się stworzyć wizerunek wzorowego małżeństwa, które potrafi sprostać największym kryzysom i mimo upływu lat wciąż darzyć się miłością oraz szacunkiem.

W listopadzie mijają 42 lata, odkąd Aleksander Kwaśniewski pojął za żonę ukochaną Jolantę. Ślub cywilny odbył się 24 listopada 1979 roku. Ona miała wówczas 25 lat, on był od niej o rok starszy. Po dwóch latach parze urodziła się córka, Aleksandra Kwaśniewska. W 2005 roku, pod koniec drugiej kadencji prezydenckiej, Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy zdecydowali się wziąć ślub kościelny. Uroczystość odbyła się w kameralnej atmosferze w kaplicy Pałacu Prezydenckiego.

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy obchodzą 42. rocznicę ślubu

Z okazji 42. rocznicy ślubu Aleksander Kwaśniewski zdobył się na szerze wyznanie na temat swojego małżeństwa z Jolantą.

To piękna historia miłości i cierpliwości. Przez 42 lata trzeba wykazać się nie tylko miłością i wyrozumiałością, ale i cierpliwością. Jednocześnie muszę powiedzieć, że najważniejsze to, czego życzę wszystkim parom, to żeby poza tym być przyjaciółmi i żeby móc na siebie wzajemnie liczyć - powiedział były prezydent w rozmowie z "Super Expressem".

Wcześniej w podobnym tonie Aleksander Kwaśniewski wypowiadał się o swoim związku na łamach "Faktu". 

Ślub z Jolą to była najlepsza decyzja w moim życiu. I nie żałuję ani sekundy - wyznał. 

Były prezydent lubi obdarowywać żonę prezentami bez okazji, tym bardziej nie zapomina o nich w dniach rocznic ślubu. Jak powiedział, w tym roku planuje zabrać Jolantę Kwaśniewską na mały wywczas. 

Nie mogę dokładnie zdradzić, co planuję, bo będzie to niespodzianka. Prawdopodobnie będę chciał zabrać żonę na parę dni na przyjemny wyjazd - wyznał "Super Expressowi" Aleksander Kwaśniewski. 

Doda i Majdan
9 Zobacz galerię
fot. Jan BIELECKI/East News