Zamknij

Jolanta Fajkowska nagle zniknęła z mediów. Co dzieje się z dziennikarką?

19.05.2022 15:08
Jolanta Fajkowska
fot. VIPHOTO/East News

Jolanta Fajkowska należała do czołowych polskich dziennikarek. Miliony widzów oglądało ją w TVP. Jednak nagle zniknęła z ekranów. Co się z nią dziś dzieje? Niedawno gościła u Krzysztofa Ibisza w programie „Demakijaż”.

Jolanta Fajkowska pojawiła się u Krzysztofa Ibisza wraz z córką, Marią Niklińską. Panie mają dziś świetny kontakt, choć nie zawsze tak było. Kilka lat temu zarzucano dziennikarce, że nie miała czasu dla pociechy. Córka Jolanty Fajkowskiej w wywiadzie dla „Vivy” wyznała, że całowała ekran telewizora, gdy tylko widziała na nim mamę.

Zobacz także: Marek Torzewski nagle zniknął z mediów. Lekarze zdiagnozowali nowotwór złośliwy

Jolanta Fajkowska nagle zniknęła z mediów

Przyszła dziennikarka ukończyła studia na Uniwersytecie Karola w Pradze. Wyjechała z Polski, ponieważ chciała uniezależnić się od rodziców. Dzięki stypendiom wyjechała do Wielkiej Brytanii, gdzie dziennikarstwo szlifowała np. w BBC.

W 1986 roku zaistniała w „Teleexpressie”. Szybko jednak wpadła w oko Ninie Terentiew i przeszła do TVP2. Pojawiała się m.in. w „Pytaniu na śniadanie”. Dziennikarka była zadowolona, ponieważ „robiła to, co chciała”. Jolanta Fajkowska uwielbiała szczególnie wywiady radiowe. Nie musiała się spieszyć, miała do dyspozycji aż cztery antenowe godziny. Jej rozmówcami byli m.in. George Cloonet czy Woody Allen.

- Zaczynałam pracę w dobrym czasie, kiedy było mniej kanałów i dziennikarz miał większą siłę oddziaływania. Dzisiaj wszyscy ze sobą walczą i podstawiają sobie nogi, żeby się wybić. Wtedy też mieliśmy większą swobodę. Mimo że paradoksalnie czasy były mniej swobodne. Zawsze trzymałam się z dala od polityki. Zajmowałam się kulturą, w którą nikt się nie wtrącał – mówiła w jednym z wywiadów dla „Plejady”.

Po zakończeniu współpracy z TVP wiele osób zastanawiało się, co dzieje się z Jolantą Fajkowską. Z czasem znalazła zatrudnienie w Polskim Radiu, gdzie prowadziła „Cztery pory roku”. W 2020 roku zakończyła współpracę. Z kolei widzowie mogli ją widywać w Polsat News w 2 w programie „Fajka pokoju”.

Tabloidy donoszą, że dziś Jolanta Fajkowska zajmuje się pisaniem. Ma wiele pomysłów na książki. Ma już na koncie „Autografy” oraz „Muzyka z profilu i en face. Rozmowy o jazzie”.

- Mam mnóstwo pomysłów i wiele propozycji, cały czas coś robię – zdradziła w jednym z wywiadów.

RadioZET.pl/Plejada.pl

Galeria
9 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS