Zamknij

Jerzy Połomski w żałobie. Artysta stracił siostrę. "Ma być z nim pochowana"

12.08.2022 10:24
Jerzy Połomski
fot. screen: YouTube TVP VOD

W wieku 92 lat zmarła Jadwiga Pająk, siostra Jerzego Połomskiego. Według medialnych doniesień artysta, który obecnie mieszka w domu opieki w Skolimowie, pochował ją w grobie, który wykupił dla siebie.

Jerzy Połomski to zdaniem wielu osób jeden z nielicznych już artystów "starej daty", obdarzony nie tylko talentem, ale także niezwykłą klasą i osobowością, której brakuje wielu obecnym gwiazdom estrady. Nie da się ukryć, że wokalistka jest żywą legendą krajowej muzyki rozrywkowej. Ciężko wymienić wszystkie jego wielkie hity. Kolejne pokolenia słuchaczy zachwycają się takimi utworami jak "Bo z dziewczynami", "Cała sala śpiewa z nami" czy "Nie zapomnisz nigdy". Wielokrotnie podkreślano jego świetną dykcję, którą wykorzystywał także w karierze aktorskiej.

Połomski w 2019 roku zawiesił działalność artystyczną. Niestety, 88-letni artysta boryka się z problemami zdrowotnymi i wymaga stałej opieki. Z tego powodu w roku 2021, podobnie jak wiele gwiazd jego pokolenia, zamieszkał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia o kłopotach pana Jerzego ze słuchem i rzekomym odizolowaniu się od współmieszkańców.

- Jurek zawsze był samotnikiem. Nie lubi, jak jest dużo osób. Je w swoim pokoju wszystkie posiłki, bo nie chce i nie życzy sobie jeść z nami w jadalni. Wychodzi na spacery późnym popołudniem - opowiadała "Super Expressowi" jedna z mieszkanek placówki.

Teraz artysta musi sobie poradzić także z rodzinną tragedią. 1 lipca 2022 roku w wieku 92 lat zmarła jego siostra Jadwiga Pająk.

Jerzy Połomski w żałobie. Artysta pochował siostrę w wykupionym dla siebie grobie

Jak informuje "Super Express", Jerzy Połomski wykupił miejsce w Alei Zasłużonych na warszawskim Cmentarzy Powązkowskim za ponad 55 tysięcy złotych. To właśnie tam miała spocząć siostra artysty.

- Jerzy, kupując miejsce, zaznaczył w umowie, że w swoim grobie chce spocząć z siostrą Jadwigą (...) Jerzy powiedział, że gdyby Jadwiga umarła po nim, to ma być z nim pochowana - cytuje dziennik słowa przyjaciółki Połomskiego.

Artysta miał od lat nie utrzymywać zbyt bliskich kontaktów z siostrą, ale mimo to dbał o nią.

- Nie dzwonili do siebie i nie spędzali wspólnie świąt. Ale Jerzy dbał o to, by niczego jej nie zabrakło - czytamy.

Panu Jerzemu współczujemy straty.