Zamknij

Jędrzejczak podzieliła się osobistą tragedią. Pływaczka wróciła pamięcią do bolesnych wspomnień

21.01.2022 17:04
Otylia Jędrzejczak
fot. Instagram.com/ Otylia Jędrzejczak

Otylia Jędrzejczak wróciła wspomnieniami do utraty ciąży. W jednym z programów Telewizji Polskiej pływaczka podzieliła się bardzo bolesnym dla niej wspomnieniem.

Otylia Jędrzejczak w swojej dziedzinie odniosła mnóstwo sukcesów. Pływaczka wiele razy była mistrzynią świata i Europy oraz trzykrotną rekordzistką świata. We wrześniu 2021 roku została wybrana prezesem Polskiego Związku Pływackiego. Osiem lat temu Otylia oficjalnie zrezygnowała z dalszej kariery, a od jakiegoś czasu skupia się na życiu prywatnym.

 Jędrzejczak podzieliła się osobistą tragedią. Pływaczka wróciła pamięcią do bolesnych wspomnień

38-letnia gwiazda sportu gościła ostatnio w programie "Taka jak ty", w którym opowiedziała m.in. o bolesnych wspomnieniach związanych z utratą ciąży. Choć aktualnie jest mamą dwójki dzieci, wcześniej przeżyła dramat związany z utratą dziecka. W swojej biografii opisała, że gdy poroniła, nie dostała żadnego wsparcia od swojego partnera. Mało tego, nie pojawił się w szpitalu.

Decyzje o kolejnych ciążach nie były łatwe, choć wiedziała, że w obecnym partnerze ma ogromne wsparcie.

"Myślę, że tak, że to jest bardzo ważny moment, aby się gdzieś tam komunikować i wspierać w życiu. Życie to jest nasze… To jest taki moment, kiedy wszystko może się wydarzyć, no i przez wszystko w życiu trzeba przejść. Ja wychodzę z założenia, że nic w życiu nie dzieje się bez przyczyny, że wszystko ma swój ciąg dalszy, a ciąg dalszy znaczy, że to jest nasze życie, o które musimy zadbać, musimy pielęgnować, musimy próbować pokonać nawet najtrudniejsze sytuacje. Myślę, że to jest ważne" - powiedziała w programie "Taka jak ty".

Otylia zapytana przez Mateusza Szymkowiaka, skąd czerpie tyle siły, odpowiedziała:

"Życie mnie tego nauczyło, że tak naprawdę nie można się poddawać w momencie kiedy coś ci nie wychodzi, a wręcz przeciwnie, trzeba znaleźć rozwiązanie, jak zrobić coś lepiej" - powiedziała.

Całą rozmowę Otylii z Mateuszem Szymkowiakiem widzowie TVP zobaczą w premierowym odcinku programu "Taka jak ty", który zostanie wyemitowany 22 stycznia o godzinie 18.30 na antenie TVP Kobieta.